III liga: Miedź II pewnie sięga po trzy punkty

17.08.2016, 21:44

2016_Miedz_2_-_Olimpia_Kowary_-_53.JPGPiłkarze prowadzeni przez trenera Piotra Jacka rozegrali czwartą serię gier. Legniczanie podejmowali przy Orła Białego Olimpię Kowary. Miedź II po dobrym spotkaniu pewnie wygrała 4:2.

W pierwszej połowie padł tylko jeden gol. W 27 minucie gry Mateusz Zatwarnicki wykorzystał rzut karny i dał tym samym prowadzenie gospodarzom. Więcej działo się po przerwie. Już w 53 min. było 2:0. Adrian Wójcik zdobył gola głową po przytomnym odegraniu piłki przez Huberta Krawczuna. Olimpia ruszyła do odrabiania strat w 63 minucie gry. Gola na 2:1 zdobył Mateusz Baszak. Zaraz po stracie gola Miedź miała szansę na podwyższenie własnego dorobku, jednak uderzenie Łukasza Chodygi odbiło się od poprzeczki. W 74 minucie było już 3:1. Ponownie Adrian Wójcik wpisał się na listę strzelców po dwójkowej akcji z Zatwarnickim. W 90 minucie Daniel Gałach po składnej akcji zespołu z Kowar zdobył drugiego gola dla Olimpii. Radość gości nie trwała długo. Poręba w środku pola podał do Cieślika, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gości.

Miedź II Legnica – Olimpia Kowary 4:2 (1:0)

Bramki: 27 Zatwarnicki (k), 53, 74 Wójcik, 90 Cieślik – 63 Baszak, 90 Gałach.

Miedź II Legnica: Piotrowski – Wójcik, Woźniczka, Miazga, Graczyk (68 Pojasek), Zatwarnicki, Karbowy (59 Poręba), Krawczun, Gardzielewicz (46 Chodyga), Żyliński (28 Cieślik), L. Zieliński.