III liga: Miedź nie powstrzymała lidera

30.04.2016, 13:25

2016_Miedz_2_Legnica_-_Gornik_Walbrzych_-_38.JPGPodopieczni trenera Piotra Jacka podejmowali na własnym boisku lidera rozgrywek z Wałbrzycha. Mimo, że to legniczanie jako pierwsi wyszli na prowadzenie,  komplet punktów zainkasował Górnik.

Miedź najlepszą sytuację do zdobycia gola w pierwszej części miała w 44 minucie gry. Po dośrodkowaniu Wasilewskiego, piłkę przedłużył podaniem Światły, dopadł do niej Cieślik, ale uderzył w nogi obrońców z narożnika pola karnego. Górnik wcześniej oddał strzał w boczną siatkę i to, było by na tyle.

W drugiej odsłonie Miedź szybko wyszła na prowadzenie. Dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego, na bramkę uderzeniem głową zamienił Adam Wasilewski. Była 56 minuta meczu. Górnik odpowiedział w 78 po strzale w krótki róg Mateusza Sawickiego.  Od 82 minuty gry Miedź musiała radzić sobie w osłabieniu  po drugiej żółtej kartce dla Przemysława Wichłacza. Górnik wykorzystał osłabienie legniczan i w 85 minucie za sprawą Marcina Orłowskiego podwyższył wynik na 2:1. Takim rezultatem zakończyło się to spotkanie.

Miedź II Legnica – Górnik Wałbrzych 1:2 (0:0)

Bramki: 56 Wasilewski – 78 Sawicki, 85 Orłowski.

Miedź II Legnica: Budzyński – Walaszek, Woźniczka, Trifonov, Chodyga, Poręba (46 Zatwarnicki), Wichłacz, Wójcik, Cieślik (58 Kuśnierz), Wasilewski (69 Matwiejko), Światły (53 Wojciechowski).