IV liga: Miedź II kończy sezon zwycięstwem

20.06.2015, 20:02

2014_miedz_2_-_granica_bogatynia_9-0_-_36.jpgMiedź II Legnica zakończyła sezon ligowym zwycięstwem 3:0 w Bogatyni. Gracze prowadzeni przez trenera Piotra Jacka byli stroną przeważającą a legnicka młodzież Akademii Miedzi spisała się bardzo dobrze.

Mecz rozpoczął się od kanonad ze strony legniczan. Do 20 minuty meczu gospodarzy od straty bramki uratowały dwa słupki. Miedz nie odpuszczała i spokojnie prowadziła grę. W składzie naszego zespołu nie brakowało także zawodników z drużyny LDJS, którzy tym spotkaniem mogli udowodnić swoja boiskową wartość. I tak się stało.

Miedź po przerwie zaczęła zdobywać gole. Przy pierwszej bramce dla Miedzi ogromny udział miał Tomasz Wojciechowski. Właśnie on, tuż przed opuszczeniem placu gry, przeprowadził rajd przez całe boisko mijając kolejno zawodników Granicy jak tyczki. Wojciechowski wszedł w pole karne gdzie oszukał jeszcze obrońców oraz bramkarza i podał do będącego na lepszej pozycji Światłego. Ten ze stoickim spokojem umieścił piłkę w bramce. Była 60 minuta. Kolejnego gola dla Miedzi zdobył Paweł Michalik. Pomocnik legnickiego zespołu wykorzystał znakomitie uderzenie z rzutu wolnego Pawła Chodygi, które bramkarz sparował przed siebie. Tam właśnie czujny był Michalik i uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył na 2:0. Ten filigranowy pomocnik miał także udział przy golu numer 3. Michalik po rajdzie skrzydłem dośrodkował w pole karne, a tam… piłka trafiła prosto w rękę jednego z obrońców. Wykonawcą i zarazem zdobywcą gola z rzutu karnego był Łukasz Chodyga.

Miedź II Legnica zakończyła sezon ligowym 2014/15 okazałym zwycięstwem. Cieszy na pewno fakt, że w składzie pojawili się juniorzy Akademii Miedzi i swoja postawą udowodnili, że będą mocno walczyć o miejsce w tej drużynie w przyszłym sezonie.

Granica Bogatynia - Miedź II Legnica 0:3 (0:0)

Bramki: 60 Światły, 81 Michalik, 86 Chodyga (k)

Miedź II Legnica: P. Mucha (85 D. Mucha) – Ciunowicz (87 Magdziak), Walaszek, Chodyga, Wójcik, Krawczun (77 Dyrda), Kulasa, Wojciechowski (60 Tkacz), Michalik, Światły, Murawski (69 Cieślik).