IV liga: Padła Twierdza Sułów

18.11.2023, 22:55
Dzięki zwycięstwu 1:0 nasz zespół został pierwszą ekipą w Koleje Dolnośląskie IV Lidze, który wygrał z Baryczą Sułów na ich terenie. Miedzianka od sześciu spotkań jest niepokonana. Zielono-niebiesko-czerwoni po tym meczu do ekipy z Sułowa tracą już tylko jeden punkt.

W drugiej minucie zaskakujący strzał głową oddał Daniel Stanclik. W 16 minucie bardzo dobre uderzenie z pierwszej piłki wykonał Adrian Puchała. Jednak nasza obrona zatrzymała strzał. Zaledwie dwie minuty później fenomenalna przewrotkę zaprezentował Miłosz Paradowski. Na nasze szczęście piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W 24 minucie zaskakuje uderzenie po ziemi z pola karnego oddał Dawid Bąk. Po raz kolejny skutecznie zainterweniowała nasza defensywa. Trzy minuty później strzałem z pierwszej piłki bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć Mateusz Ciapa. W 34 minucie świetną interwencją popisał się Abramowicz. Nasz zasłonięty golkiper sprostał celnemu uderzeniu Adraiana Puchały. W 37 minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka po strzale Wiktora Bogacza ostatecznie znalazła się w siatce, jednak arbiter Szymczak odgwizdał faul na zawodniku Baryczy i gola nie uznał. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy najwyżej w naszym polu karnym wyszedł Maciej Matusik, który oddał bardzo dobry strzał głową, jednak piłkę pewnie po raz kolejny chwycił Abramowicz.

Druga połowa mogła rozpocząć się dla nas fantastycznie. Niepozorne uderzenie Szymona Skrzypczaka zakończyło swój lot na poprzeczce bramki. W 52 minucie po zamieszaniu w polu karnym bardzo dobre uderzenie przy lewym słupku oddał Adrian Puchała. Piłka wpadła do bramki, ale arbiter Szymczak odgwizdał spalonego. W 66 minucie kapitalne uderzenie z lewej strony oddał Daniel Stanclik. Niestety bramkarz sparował strzał na słupek. Piłka odbiła się od obramowania i spadła pod nogi Guzdka, który niestety przestrzelił. Na dziesięć minut przed końcem meczu w pole karne centrostrzał posłał Marcin Garuch. Piłka po jego uderzeniu przeleciała na milimetry obok bramki. Dwie minuty później Fenomenalne uderzenie Jana Leończyka zakończyło się na słupku. W 87 minucie na prowadzenie zespół Miedzianki wyprowadził Wiktor Bogacz, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wbił piłkę do siatki. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry do sytuacji sam na sam wyszedł Szymon Stróżyński, który jednak zbyt długo trzymał piłkę i w konsekwencji nie oddał strzału.

Barycz Sułów - Miedź II Legnica 0:1 (0:0)

Bramka: Wiktor Bogacz (87')

Żółte kartki: Adrian Puchała (36' i 60'), Dawid Bąk (50' i 56'), Maciej Tomaszewski (72'), Janusz Kudyba (73', trener), Piotr Grzelczak (79'), Miłosz Paradowski (90+2') - Marcin Garuch (12'), Mateusz Ciapa (24'), Szymon Stróżyński (90+4', 90+5'), Łukasz Buliński (90+6', trener)

Czerwone kartki: Dawid Bąk (56'), Adrian Puchała (60'), Janusz Kudyba (trener, po meczu) - Szymon Stróżyński (90+5')

Sędziował: Jakub Szymczak (Wrocław)

Asystenci: Konrad Jaworski, Paweł Stawicki

Barycz: 55. Dominik Budzyński - 4. Maciej Tomaszewski, 6. Miłosz Paradowski, 7. Dawid Bąk, 8. Jakub Smektała, 9. Piotr Grzelczak, 10. Adrian Puchała, 11. Maciej Matusik (77' 5. Mateusz Stempin), 16. Grzegorz Kotowicz (82' 27. Filip Olejniczak), 17. Maciej Bachta, 18. Jakub Bohdanowicz

Rezerwowi: 1. Bartosz Cop, 13. Kamil Kowalski, 21. Artur Schneka, 22. Jakub Gil

Miedź II: 31. Mateusz Abramowicz - 3. Jan Leończyk, 9. Szymon Skrzypczak, 11. Mateusz Ciapa (63' 28. Błażej Żarkowski), 18. Szymon Zalewski, 24. Kacper Józefiak, 25. Miłosz Lewandowski, 37. Wiktor Bogacz (89' 23. Udo Agomuonso) 71. Marcin Garuch, 80. Daniel Stanclik (90+4' 8. Olaf Kania), 88. Bartosz Guzdek (71' 59. Szymon Stróżyński)

Rezerwowi: 33. Wiktor Lipiec, 5. Adam Czornij, 6. Marcin Orzechowski