IV liga: Piast Żmigród pokonany pierwszy raz w historii!

02.03.2024, 18:31
Wróciła Koleje Dolnośląskie IV Liga! Na starcie rundy wiosennej pokonaliśmy Piasta Żmigród 4:0. Hat-trickiem popisał się Szymon Skrzypczak, zaś jedno trafienie dołożył Błażej Żarkowski.

Od pierwszej minuty zespół Miedzi prowadził grę. W 3 minucie bardzo dobre uderzenie z dystansu oddał Jan Leończyk. Dwie minuty później świetny strzał przy prawym słupku bramki posłał Szymon Zalewski. W 13 minucie po świetnym prostopadłym podaniu z głębi pola, akcje mocnym strzałem po ziemi finalizował Szymon Skrzypczak. W 19 minucie mocny strzał Marcina Garucha z pola karnego zablokowali defensorzy Piasta. W 22 minucie Miedzianka wyszła na prowadzenie. Potężną bombę z dystansu w samo okienko bramki posłał Błażej Żarkowski. Cztery minuty później bardzo dobre uderzenie po ziemi oddał Jan Leończyk. Dwie minuty później na bramkę golkipera Piasta uderzał Szymon Skrzypczak. W 35 minucie bardzo dobry strzał  oddał Adam Czornij. Niestety prosto w bramkarza. Dwie minuty później było blisko trafienia. Bardzo dobra główka Szymona Skrzypczaka minęła bramkę o kilka centymetrów.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo pomyślnie dla naszego zespołu. Cztery minuty po przerwie na 2:0 podwyższył Szymon Skrzypczak, który zamknął świetną akcję "Miedzianki". Dziesięć minut później nasz najlepszy strzelec cieszył się już z drugiego gola. W 61 minucie po natarciu na bramkę Piasta, strzał oddał Szymon Zalewski, jednak piłka nie znalazło się w siatce. Kropkę nad "i", kompletując hat-tricka, postawił Szymon Skrzypczak. Potężne uderzenie z dystansu, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i spadła za linią bramkową spuentowała idealny występ naszej ekipy.

Miedź II Legnica - Piast Żmigród 4:0 (1:0)

Bramki: Błażej Żarkowski (23'), Szymon Skrzypczak (48', 57', 90')

Żółta kartka: Adrian Pytlik

Sędziował: Oskar Hupało (Nowa Ruda)

Asystenci: Marcin Chodorowski i Dariusz Szott

Miedź II: 33. Vitalii Diachenko - 3. Jan Leończyk, 5. Adam Czornij (78' 15. Jakub Kaczemba), 9. Szymon Skrzypczak, 11. Błażej Żarkowski (78' 16. Louis Poznański), 13. Kacper Józefiak, 17. Mateusz Ciapa, 19. Szymon Zalewski (70' 59. Szymon Stróżyński), 29. Miłosz Lewandowski, 70. Marcin Garuch (55' 14. Idris Momoh), 79. Piotr Stępień (78' 10. Marcin Manikowski)

Rezerwowi: 77. Wiktor Lipiec, 6. Marcin Orzechowski

Piast: 25. Filip Koczorowski, 4. Kamil Ograbek, 6. Patryk Łukaszewski (46' 7. Oskar Majbroda), 10. Szymon Sołtyński, 15. Adrian Repski, 17. Adrian Pytlik, 18. Błażej Chouwer, 26. Piotr Kotyla, 28. Mateusz Żytko, 77. Marcin Gołębiowski

Rezerwowi: 1. Jakub Matlak, 2. Kacper Krawczyszyn, , 9. Jakub Pancerz, 16. Nikodem Błoński, 21. Tomasz Filiński, 32. Kacper Oberc