Juniorzy Miedzi z hukiem przywitali wiosnę

10.03.2016, 12:47

2016_ldjs_-_chrobry_glogow_5-1.jpgWiosenne rozgrywki LDJS będą bardzo interesujące dla kibiców Miedzi Legnica. Fani zapewne liczą na awans juniorów starszych do CLJ, którzy właśnie taki mają cel. Legniczanie pod wodzą trenera Marka Śledzia pokonali w zaległym spotkaniu Chrobrego Głogów 5:1, tym samym dając wyraźny sygnał pozostałym zespołom, że na wiosnę Miedź będzie bardzo wymagającym rywalem.

Co nie udało się seniorom, udało się ich młodszym kolegom z Akademii Miedzi. Legniczanie w zaległym meczu LDJS podejmowali Chrobrego Głogów. Podopieczni trenera Marka Śledzia podeszli do tego spotkania maksymalnie skoncentrowani. Pierwsze minuty to obustronne rozpoznanie rywala. W 27 minucie gry zawodnicy Chrobrego zdobyli gola, ale na tyle nieszczęśliwie, że piłka wpadła do ich własnej siatki. Kolejne bramki posypały się w drugiej odsłonie. Miedź po zmianie stron starała się długo utrzymywać przy piłce i bardzo szybko wymieniać podania. Chrobry wyrównał po składnej kontrze w 55 min. Dzięki temu golowi głogowianie na chwilę uwierzyli, że spotkanie jest do wygrania. Na ich nieszczęście… pomylili się. Od 70. min. oglądaliśmy już znakomity koncert juniorów z Legnicy.

Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego lot piłki przeciął Adamczyk i dał Miedzi prowadzenie. Kolejne gole były już dziełem Szymona Rusieckiego. Najpierw pomocnik Miedzi uderzył w spojenie z rzutu wolnego. Za drugim razem Rusiecki nie zmarnował już podobnej okazji i uderzył prosto w okienko bramki Chrobrego. Dwie minuty później dołożył jeszcze jednego gola finalizując znakomitą akcję swoich kolegów. W doliczonym czasie gry Rusiecki wszedł w pole karne i uderzył w okienko. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i  wpadła do siatki.

Miedź zagrała bardzo dobre spotkanie i z hukiem powitała wiosnę w LDJ. Legniczanie dali także znakomity przykład swoim starszym kolegom jak wygrywać z Chrobrym Głogów. Miedź po tym meczu ma tylko dwa punkty straty do prowadzącego w tabeli Górnika Wałbrzych, który jest najpoważniejszym rywalem naszych piłkarzy do walki o awans do CLJ.

Miedź Legnica – Chrobry Głogów 5:1 (1:0)

Bramki dla Miedzi: 27 samobój, 70 Adamczyk, 87, 89, 92 Rusiecki.

Miedź Legnica: Szpaderski – Magdziak, Małecki, Walaszek, Opaluch, Matwiejko (68 Dworak), Cieśla (46 Adamczyk), Poręba, Zieliński (46 Czarnecki), Rusiecki, Tkacz (72 Andrzejewski).