KOBIETY: Derby dla Miedzi. Zagłębie na kolanach.

04.06.2015, 13:49

2015_kobiety_-_zaglebie_lubin_4-0_-_66.jpgLider tabeli z Lubina okazał się za słaby dla znakomicie dysponowanych legniczanek. Miedź w ostatnim meczu sezonu pokonała Zagłębie II Lubin 3:0 i tym samym lubinianki zaliczyły pierwszą porażkę w tym sezonie. Podopiecznym trenera Rafała Sarnickiego nalezą się ogromne brawa za walkę, determinację i znakomitą rundę wiosenną, którą Miedź kończy bez porażki czy choćby remisu.

Od samego początku meczu z Zagłębiem, legniczanki wysoko zaatakowały rywalki czym wielokrotnie zmuszały je do wybijania piłki na oślep. Przyjezdne nie prezentowały nadzwyczajnej formy co znakomicie wykorzystały nasze panie. W 23 minucie Stojanowska wyszła sam na sam z bramkarką i mocnym uderzeniem otworzyła wynik. Dziesięć minut później dała o sobie znać Karolina Naporowska. Najlepsza snajperka legnickiej Miedzi podwyższyła na 2:0 pokonując bramkarkę uderzeniem z dystansu, które jeszcze nieszczęśliwie dla lubinianek, zmieniło trajektorię lotu po odbiciu od boiska i przelobowało bramkarkę.

Zaraz po przerwie Miedź podwyższyła na 3:0. Tym razem Ola Zając znakomicie popędziła z piłką lewym skrzydłem i z ostrego kąta uderzyła lewą nogą pod poprzeczkę bramki gości. Golkiperka z Lubna odprowadziła tylko uderzenie legniczanki wzrokiem. Miedź trafiła raz jeszcze, ale gola Naporowskiej nie uznał arbiter dopatrując się pozycji spalonej.

Kobieca Miedź Legnica ma za sobą znakomitą rundę wiosenną. Legniczanki nie przegrały w niej spotkania a nawet nie zremisowały. Komplet wiosennych punktów i ogromny potencjał drużyny trenera Sarnickiego a także jej charakter i pełne zaangażowanie oraz znakomita atmosfera przełożyły się na rezultat, który jest dobrym prognostykiem przed kolejnym, zbliżającym się wielkimi krokami, sezonem ligowym.

Miedź Legnica – Zagłębie II Lubin 3:0

Bramki: 23 Stojanowska, 36 Naporowska, 46 Zając.

Miedź Legnica: Kaźmierczak – Bierowiec (83 Kniaź), Maskiewicz, Zając (52 Czapluk), Ostrowska, Cybulska, Plecety, Kudyba, Mentel (76 Kaleta), Stojanowska (67 Pater), Naporowska (74 Urbaniak).

Miedź Legnica: Kaźmierczak – Bierowiec (83 Kniaź), Maskiewicz, Zając (52 Czapluk), Ostrowska, Cybulska, Plecety, Kudyba, Mętel (76 Kaleta), Stojanowska (67 Pater), Naporowska (74 Urbaniak).