KOBIETY: Jedno zwycięstwo i… II liga

21.05.2016, 22:16

2016_Kobiety_-_Kolektyw_Radwanice_-_57.JPGPiłkarki Miedzi Legnica odniosły kolejne ligowe zwycięstwo. Legniczanie w Radwanicach pokonały miejscowy Kolektyw 4:0 i są już bardzo blisko awansu do II ligi. Ten mogą wywalczyć już w najbliższy czwartek, jeśli pokonają na wyjeździe Orlik Jelenia Góra.

Legniczankom do wywalczenia awansu wystarczy już tylko jedno zwycięstwo. Drużyna trenera Rafała Sarnickiego wykonała kolejny milowy krok w stronę II ligi. Tym razem zawodniczki z Legnicy pokonały w Radwanicach tamtejszy Kolektyw. Mecz rozpoczął się znakomicie od trafienia Wiktorii Kudyby, która w 13 min. wykorzystała asystę Gabrieli Kowalik. Na 2:0 w 27 minucie podwyższyła Marta Mętel. Pomocniczka Miedzi najpierw wykonywała rzut karny, a po dobrej interwencji bramkarki dobiła własny strzał. Po przerwie Miedź dalej dominowała. Ponownie do siatki trafiła Kudyba. Tym razem po asyście Firuty. Bramkę na 4:0 legniczanki zdobyły za sprawą Julii Maskiewicz, która po podaniu od Kowalik nie dała szans bramkarce.

W najbliższy czwartek legniczanki wyjeżdżają do Jeleniej Góry na mecz z Orlikiem. Jeśli zawodniczki Miedzi wygrają, to zapewnią sobie awans do II ligi na mecz przed końcem rozgrywek.

Kolektyw Radwanice - Miedź Legnica 0:4 (2:0)

Bramki: 13, 62 Kudyba, 27 Mętel, 70 Maskiewicz

Miedź Legnica: Walter - Ostrowska, Maskiewicz, Kowalewska, Achcińska, Mętel (74 Tulikowska), Cybulska, Firuta (62 Czapluk), Kowalik (70 Andrzejewska), Kudyba (71 Urbaniak), Bajsarowicz (50 Kaleta).