Kobiety: Miedź dalej w drodze po Puchar Polski

22.08.2015, 20:34

2015_PP_Kobiety_-_Orlik_Jelenia_Gora_-_62.jpgPiłkarki Miedzi Legnica w znakomitym stylu awansowały do kolejnej rundy rozgrywek wojewódzkiego Pucharu Polski. Legniczanki podejmowały zespół Orlika Jelenia Góra i nie były zbyt gościnne. Miedź wygrała pewnie 6:2.

Początek spotkania był wyrównany. Miedź starała się za wszelką cenę szybko zdobyć gola ale przyjezdne skutecznie broniły swojej bramki. Przełamać obronę jeleniogórzanek udało się w 28 minucie. Bajsarowicz przytomnie podała do Naporowskiej, a ta z bliska trafiła do siatki. Jeszcze przed przerwą legniczanki podwyższyły wynik. Tym razem Eliza Ostrowska przebiegła z piłką całe boisko i z ostrego kąta nie dała szans bramkarce. Pięć minut po przerwie było już 3:0. Tym razem do siatki rywalek trafiła Marlena Bajsarowicz. Po upływie kolejnych pięciu  minut swoje drugie trafienie zapisała na swoje konto Naporowska. Minęły kolejne dwie minuty i następnego gola dla Miedzi zdobyła Czapluk, która dobiła uderzenie Naporowskiej. Przy stanie 5:0 legniczanki lekko spuściły z tonu co wykorzystały przyjezdne i zdobyły dwa szybkie gole. Piłkarski z Jeleniej Góry uwierzyły w swoje umiejętności i… szybko zostały sprowadzone na ziemię. Kudyba uderzyła z dystansu pod poprzeczkę i rozwiała wszelkie wątpliwości, kto w tym meczu jest lepszy. Wynik nie zmienił się już do końca spotkania a nasze zawodniczki mogły cieszyć się z kolejnego wysokiego zwycięstwa i awansu do następnej rundy rozgrywek pucharowych.

Miedź Legnica – Orlik Jelenia Góra 6:2 (2:0)

Bramki dla Miedzi: 28, 55 Naporowska, 43 Ostrowska, 50 Bajsarowicz, 57 Czapluk, 80 Kudyba.

Miedź Legnica: Kaźmierczak – Plecety, Ostrowska, Maskiewicz, Kudyba, Cybulska, Mętel, Bierowiec, Zając, Naporowska, Bajsarowicz. Grały także: Kaleta, Czapluk, Stojanowska, Pater, Kniaź, Ferworn, Walter.