KOBIETY: Miedź wygrywa choć… pozostaje niedosyt

15.10.2016, 19:15

2016_KOBIETY_-_Pakowslawice_-_40.JPGPiłkarki Miedzi Legnica podejmowały na własnym terenie outsidera tabeli drużynę LZS Pakosławice. Futbolistki Miedzi pokonały swoje przeciwniczki 5:0, ale wynik mógłby być o wiele wyższy.

Miedź już w pierwszej połowie uzyskała bezpieczną przewagę zdobywają 4 gole. Strzelanie rozpoczęła Marta Mętel, która wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego od Ostrowskiej. Drugi gol należał do Karoliny Naporowskiej, która również sfinalizowała dośrodkowanie z rzutu rożnego od Elizy Ostrowskiej. Naporowska w 35 minucie podwyższyła po podaniu Mętel. W ostatniej akcji pierwszej części czwartego gola dla Miedzi zdobyła Marlena Bajsarowicz, która tym samym zrobiła sobie znakomity prezent urodzinowy.

Jeśli chodzi o drugą część, to właśnie ta odsłona meczu mogła pozostawić po sobie spory niedosyt. Miedź praktycznie nie schodziła z połowy rywalek ale rozluźnienie i komfort wysokiego prowadzenia zrobiły swoje. Miedź atakowała ale nic z tego nie wynikało. Legniczanki raziły nieskutecznością, a często ich akcje kończyły się na ostatniej obrończyni przyjezdnych. Dopiero w doliczonym czasie Julia Maskiewicz zdobyła piątego gola.

Miedź Legnica – LZS Pakosławice 5:0 (4:0)

Bramki: 10 Mętel, 25, 36 Naporowska, 45 Bajsarowicz, 90+ Maskiewicz

Miedź Legnica: Walter – Kowalewska, Ostrowska, Kowalik (70 Kaleta), Maskiewicz, Achcińska, Czapluk (50 Kaźmierska), Mętel, Bierowiec (46 Jakimiak), Naporowska (75 Urbaniak), Bajsarowicz (60 Andrzejewska).