KOBIETY: Miedź zdemolowała AZS III Wrocław

19.04.2015, 17:11

2015_kobiety_-_azs_wroclaw_-_80.jpgPiłkarki Miedzi Legnica mają za sobą znakomite spotkanie ligowe. W pierwszym wiosennym meczu przed własną publicznością podopieczne trenera Rafała Sarnickiego zdemolowały AZS III Wrocław 5:0. Ten wynik to zdecydowanie najniższy wymiar kary tego dnia dla wrocławianek.

Miedź od pierwszej minuty zamknęła rywalki na ich połowie. Legniczanki zagrały wysoko i odważnie. Na boisku podczas tego spotkania nie zabrakło zaangażowania i walki. Najpierw Kudyba postraszyła bramkarkę z Wrocławia mocnym uderzeniem z ponad 30 metrów. Następnie padały już gole.  Strzelanie rozpoczęła właśnie wspomniana Wiktoria Kudyba, która w 18 minucie napoczęła rywalki. W 35 minucie gry po faulu w polu karnym Eliza Ostrowska pewnie pokonała bramkarkę AZS.

Kolejne gole padały po przerwie. Najpierw w 51 minucie meczu na 3:0 podwyższyła Karolina Wąsowska. Po upływie kolejnych 10 minut było już 4:0 po uderzeniu Joanny Stojanowskiej. Wynik meczu ustaliła w 63 minucie Karolina Wąsowska wykorzystując sytuację sam na sam. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, ale legniczanki były tego dnia łaskawe dla przeciwniczek.

Miedź Legnica – AZS III Wrocław 5:0 (2:0)

Bramki:  18 Kudyba, 35 Ostrowska, 51, 63 Wąsowska, 61 Stojanowska.

Miedź Legnica: Kaźmierczak – Plecety, Kaleta (55 Malukiewicz), Ostrowska, Maskiewicz, Cybulska, Kudyba (58 Ferworn), Zając (50 Czapluk), Bierowiec, Wąsowska (65 Urbaniak), Stojanowska (70 Pater).