KOBIETY: Porażka z liderem tabeli

01.10.2016, 16:59

2016_KOBIETY_-_GKS_Katowice_-_26.JPGPiłkarki Akademii Miedzi Legnica zanotowały drugą porażkę w tym sezonie. Legniczanki uległy na własnym boisku liderowi tabeli drużynie GKS Katowice. Mimo, że podopieczne trenera Sarnickiego przegrały mecz nie można im odmówić walki i zaangażowania.

Mecz Miedzi z GKS Katowice nie ułożył się dobrze dla naszego zespołu. Już w 6 minucie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z najbliższej odległości do siatki trafiła jedna z zawodniczek „Gieksy”. Miedź mimo szybkiej straty gola atakowała i oddała trzy strzały na bramkę katowiczanek. Niestety bez powodzenia. Jednobramkowe prowadzenie gości utrzymało się do końca pierwszej połowy. W drugiej odsłonie Miedź na początku próbowała przycisnąć rywalki. Udało się to na kilkanaście minut. W 66 min. gry GKS wykonywał rzut wolny. Dośrodkowanie nieszczęśliwie sparowała bramkarka Miedzi, a zawodniczka GKS dobiła piłkę z najbliższej odległości. Katowiczanki podwyższyły na 3:0 w 80 minucie gry. Ostatnia bramka meczu padła w 83 minucie po błędzie defensywy Miedzi.

Miedź Legnica – GKS Katowice 0:4 (0:1)

Miedź Legnica: Walter – Kowalewska, Ostrowska (85 Kaleta), Achcińska, Maskiewicz, Cybulska (72 Jakimiak), Mętel (87 Bierowiec), Kudyba, Kowalik, Kaźmierska (46 Bajsarowicz), Naporowska (77 Czapluk).