KOBIETY: W Bytomiu pewne 5:0

06.11.2016, 13:24

2016_KOBIETY_-_Rolnik_II_Biedrzychowice-33.JPGKobiecy zespół Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica zdobył komplet punktów w Bytomiu. Legniczanki po bardzo emocjonującym spotkaniu wygrały na terenie rywalek aż 5:0. Co ważne swoje pierwsze trafienie w barwach Miedzi zaliczyła Zuzanna Urbaniak.

Strzelanie rozpoczęła już w 13 minucie Eliza Ostrowska. Jej uderzenie było na tyle mocne i precyzyjnie, że wypadło z rękawic bramkarce Polonii i wpadło do siatki. Drugiego gola po prostopadłym podaniu z 33 minuty zdobyła Karolina Naporowska. Minęły dwie kolejne minuty gry i Miedź prowadziła już 3:0, tym razem po golu Julii Maskiewicz, która wykończyła dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Miedź po przerwie dalej atakowała. W 48 minucie meczu Marta Mętel podwyższyła na 4:0. Ostatnie trafienie należało do Zuzanny Urbaniak, która pokonała bramkarkę Polonii w ostatniej minucie spotkania i tym samym zdobyła pierwszego gola w barwach Miedzi.

Polonia Bytom – Miedź Legnica 0:5 (0:3)

Bramki: 13 Ostrowska, 31 Naporowska, 33 Maskiewicz, 48 Mętel, 90 Urbaniak.

Miedź Legnica: Walter – Kowalik, Ostrowska, Maskiewicz, Kudyba (83 Kaleta), Cybulska (65 Jakimiak), Achcińska, Mętel (85 Pater), Czapluk (73 Andrzejewska), Naporowska (51 Kaźmierska), Bajsarowicz (80 Urbaniak).