KOBIETY: Ważne trzy punkty w Prószkowie

26.03.2017, 17:15

2016_KOBIETY_-_Gwiazda_Proszkow_-_8.JPGKobieca Miedź Legnica nie zwalnia tempa. Legniczanki mimo sporych problemów kadrowych wygrały mecz z Gwiazdą w Prószkowie. Zespół trenera Rafała Sarnickiego pokonał Gwiazdę 2:1.

Legniczanki zmagały się nie tylko z przeciwniczkami, ale także z kontuzjami jakie nawiedziły nasz zespół. Mimo to, Miedź pokazała swój waleczny charakter i w Prószkowie wygrała kolejne ligowe spotkanie. Najpierw w 36 minucie Marta Mętel otworzyła wynik. Po przerwie na 2:0 podwyższyła Kudyba. Gwiazda zdołała trafić do legnickiej siatki tylko raz w 81 minucie gry. Zwycięstwo w Prószkowie było o tyle istotne dla układu tabeli, że przy wygranej Miedzi, legnicki zespół przesuwał się w tabeli z czwartego na trzecie miejsce.

Gwiazda Prószków – Miedź Legnica 1:2 (0:1)

Bramki: 36 Mętel, 50 Kudyba

Miedź Legnica: Walter – Kowalewska, Gaweł, Kowalik, Ostrowska, Jankowska, Mętel, Jakimiak, Firuta (88 Andrzejewska), Kudyba (90 Urbaniak), Kaźmierska (90 Kaleta).