LBML: Oldboje obronili tytuł!

27.11.2015, 11:18

2015_Oldboje.JPGPo raz drugi Ligę Biznesu Miedzi Legnica wygrali Oldboje Miedzi Legnica! W finale drużyna Władysława Morocha pokonała po emocjonującym spotkaniu Focis Kominki 3:2. Trzecie miejsce dla Flashnet Internet!

Finałowa kolejka drugiej edycji Ligi Biznesu Miedzi Legnica rozpoczęła się od meczu o 3. miejsce oraz ostatniego spotkania w grupie 5-7. W meczu o brązowy medal stanęły naprzeciw siebie Flashnet Internet oraz Faurecia. Lepszy okazał się Flashnet, który pokonał debiutanta 6:2 i mógł po końcowym gwizdku cieszyć się z miejsca na podium.

Ciekawe widowisko stworzyły Koleje Dolnośląskie do spółki z Lidlem. Ci drudzy byli bardzo blisko wywalczenia pierwszego punktu w lidze. W ostatnich minutach pracownicy Lidla mogli zdobyć wyrównującego gola jednak zabrakło szczęścia i ostatecznie to Kolejarze cieszyli się ze zwycięstwa 5:4.

Mecz godny finału. Tak trzeba napisać o spotkaniu Oldbojów Miedzi z Focis Kominkami. Ci pierwsi szybko objęli prowadzenie po golu Wilczyńskiego. Jeszcze w pierwszej połowie trafili Piasecki i Antosiewicz i na przerwę ekipa Władysława Morocha schodziła z bezpieczną trzy bramkową przewagą. Kominkarze jednak ani myśleli się poddać. Po przerwie to oni przeważali zmuszając Oldbojów do obrony przez większą cześć drugiej połowy. Najpierw trafił Wyżga, kontaktowego gola atomowym uderzeniem zdobył Śliwiński. Bramka na wagę remisu jednak nie padła. Po końcowym gwizdku sędziego ze zwycięstwa w Lidze Biznesu Miedzi Legnica cieszyli się wiec Oldboje, przypomnijmy, że mieli taką okazję po raz drugi z rzędu.

Focis Kominki – Oldboje Miedzi 2:3

Na osłodę Focis Kominkom pozostaję cieszyć się z korony króla strzelców, która powędrowała do Tomasza Raka, zdobywcy 22. goli. Drugi w tej klasyfikacji Robert Lazarek (Faurecia) strzelił 16 goli a trzeci Janusz Kudyba (Pracownicy Miedzi) 15.

Finał:
Bramki: Śliwiński, Wyżga – Antosiewicz, Wilczyński, Piasecki.
Mecz o 3. miejsce:
Flashnet Internet – Faurecia 6:2
Bramki: Mateusz Sikora, Mariusz Sikora, Skubiński 2, Taraciński, Makowski – Lazarek, Choma.
Grupa: 5-7 :
Koleje Dolnośląskie – Lidl 5:4
Bramki: Dobrzyński, P. Ostropolski, Słomka – Gosiewski, Opałka, Senkowski.