LDJ: Miedź dwukrotnie lepsza od Śląska

20.09.2015, 09:59

2015_ldjs_ldjm_-_slask_wroclaw_-_10.jpgJuniorzy Miedzi Legnica nie byli gościnni dla Śląska Wrocław. Legniczanie zarówno w LDJS jak i LDJM pokonali wrocławskich piłkarzy. Juniorzy starsi wygrali pewnie 4:0 natomiast ich młodsi koledzy pokonali WKS 3:0.

Zarówno mecz juniorów starszych jak i młodszych nie należał do łatwych. Podopieczni trenera Szymczyka wyszli na prowadzenie już po 18 minutach za sprawą Tkacza. Później dwukrotnie ratował nas dobrymi interwencjami Jan Szpaderski. Miedź w pierwszej połowie stworzyła jeszcze kilka dogodnych okazji ale wynik do przerwy nie uległ zmianie. Po wznowieniu legniczanie całkowicie zdominowali przyjezdnych. Kolejny gol należał ponownie do Tkacza, który wykorzystał znakomite podanie od Poręby. Pozostałe dwa trafienia, to dzieło Cichonia i będącego w bardzo dobrej formie Szymona Rusieckiego.

Trener Michał Grządkowski miał sporo pretensji do swojego zespołu po pierwszej połowie. Ta zakończyła się prowadzeniem Miedzi 1:0 po golu Kaźmierczaka z 11 minuty, ale gra naszych juniorów zdaniem szkoleniowca nie wyglądała tak, jakby sobie tego życzył. W drugiej połowie Śląsk praktycznie nie schodził z własnej połowy a kolejne trafienia dopisywali legniczanie. Najpierw minutę po wznowieniu gry efektownym szczupakiem popisał się ponownie Kaźmierczak a wynik w 70 minucie ustalił Dymarski.