LDJM: Mamy to! Miedź w krajowej elicie!

26.11.2016, 14:30

2016_AWANS_MAKROREGION_Zaglebie_Lubin_-_Miedz_Legnica_LDJM_-_36.jpgJuniorzy młodsi Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica awansowali do rozgrywek makroregionalnych. Co ciekawe obok legniczan awans wywalczył też wrocławski Śląsk. Największym przegranym w walce o krajową elitę zostało Zagłębie Lubin, które musiało obejść się smakiem po porażce z Miedzią i wygranej Śląska.

Tak, tak, tak udało się – można by wykrzyczeć w ostatniej minucie rywalizacji Miedzi Legnica w Lubinie. Podopieczni trenera Małeckiego pokonując w ostatniej jesiennej kolejce spotkań Zagłębie 2:1, awansowali z pierwszego miejsca w tabeli do rozgrywek makroregionalnych. Miedź ma za sobą znakomitą jesień. W 15 spotkaniach legniczanie zgromadzili 14 zwycięstw i jeden remis. Miedź nie doznała tej jesieni żadnej porażki, czego ukoronowaniem jest awans z pierwszego miejsca.

Sobotni mecz w Lubinie był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie nie padły gole, wynik meczu dopiero po przerwie otworzyła Miedź. Po faulu na Klisowskim w polu karnym, rzut karny wykorzystał Giełda i w obozie z Legnicy zapanowała euforia. Niestety, Zagłębie wyrównało również z rzutu karnego. Mimo remisu, który w ostatecznym rozrachunku dawał awans Miedzi, podopieczni trenera Małeckiego nie cofnęli się, a mądrze atakowali. Efektem takiej gry była druga bramka. W doliczonym czasie dośrodkowanie z rzutu rożnego zamykał Giełda i to właśnie ten zawodnik po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Po tym golu legniczanie wpadli w szał radości. Wiadomo już bowiem było, że to Miedź zagra w Lidze Makroregionalnej na wiosnę.

Zagłębie czekało jeszcze na wieści z Wrocławia, gdzie Śląsk mierzył się ze Ślęzą. Ekipa Śląska pewnie wygrała 8:0 i ostatecznie u boku Miedzi awansowała z drugiego miejsca. Największym przegranym tej jesieni w LDJM jest oczywiście lubińskie Zagłębie, które tylko obeszło się smakiem.

- Nasz kolejny cel to zwycięstwo w Lidze makroregionalnej – zapewniał po meczu trener Małecki.

Brawo należą się całej ekipie juniora młodszego Akademii Miedzi. Ciężka praca, upór i wiara poprowadziły Miedź do wygrania ligi oraz upragnionego awansu. Jeszcze raz gratulujemy sukcesu naszym piłkarzom i z niecierpliwością czekamy już na wiosnę.

Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 1:2 (0:0)

Bramki: 70 Grycholik – 47, 80+ Giełda.

Miedź Legnica: Szawaryn - Bartłomiejczak, Borkowski, Cukier (56 Laskowski), Czach, Frankowski, Januszewski (41 Giełda), Kisiel, Klisowski, Sobkowiak (61 Kaczmarkiewicz), Stanuszek.

Tak, tak, tak mamy to... – można by wykrzyczeć w ostatniej minucie rywalizacji Miedzi Legnica w Lubinie. Podopieczni trenera Małeckiego pokonując w ostatniej jesiennej kolejce spotkań Zagłębie 2:1, awansowali z pierwszego miejsca w tabeli do rozgrywek makroregionalnych. Miedź ma za sobą znakomitą jesień. W 15 spotkaniach legniczanie zgromadzili 14 zwycięstw i jeden remis. Miedź nie doznała tej jesieni żadnej porażki, czego ukoronowaniem jest awans z pierwszego miejsca.