LDJM: Znakomita inauguracja sezonu

21.08.2016, 13:26

2016_LDJM_-_WKS_SLask_Wroclaw_4-1_-_36.JPGZa nami pierwszy tegoroczny mecz w LDJM. Zespół Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica prowadzony przez trenerów Przemysława Małeckiego i Huberta Łysego podejmował WKS Śląsk Wrocław. Wrocławianie na pewno nie będą wspominać tego spotkania z uśmiechem.

Na inaugurację nowego sezonu LDJ juniorzy młodsi Miedzi Legnica podejmowali WSK Śląsk Wrocław. Legniczanie praktycznie nie wypuszczali wrocławian z ich połowy i po szybkim odebraniu piłki groźnie atakowali. Pierwsza bramka padła już w 7 minucie, kiedy to Cukier wykorzystał podanie od Lewandowskiego. W 21 minucie było już 2:0. Tym razem Synowiec zamknął akcję skrzydłem i umieścił piłkę w bramce. W 30 minucie Śląsk zdobył kontaktowego gola po rzucie karnym.

W drugiej części Miedź praktycznie nie schodziła z połowy Śląska. W 44 minucie ponownie Synowiec wpisał się na listę strzelców, pokonując bramkarz z Wrocławia uderzeniem na długi słupek z ostrego kąta. Wynik w 80 minucie ustalił mocnym strzałem z 30 metrów Kaczmarkiewicz.

Miedź Legnica – WKS Śląsk Wrocław 4:1 (2:1)

Bramki: 7 Cukier, 21, 44 Synowiec, 80 Kaczmarkiewicz.

Miedź Legnica: Szawaryn – Bartłomiejczak, Pindur (65 Chudzik), Czach, Frankowski (50 Lubieniecki), Sobkowiak, Kaczmarkiewicz, Lewandowski (50 Stanuszek), Synowiec (60 Okoński), Cukier (50 Laskowski), Klisowski (60 Bezkorowajny).