LDJS: Brawo za walkę do końca!!!

26.04.2015, 15:39

2015_LDJS_Miedz_-_slask_wroclaw_2-1_-_rotator.jpgJuniorzy starsi Akademii Miedzi mierzyli się z w Wałbrzychu z tamtejszym Górnikiem. O tym, że nie będzie to łatwe spotkanie, legniczanie mogli przypuszczać z doświadczenia. Jeszcze nie tak dawno walczyli właśnie z wałbrzyszanami o miejsce w CLJ. A niedzielnym spotkaniu legniczanie zaczęli słabo, ale po raz kolejny w tym sezonie pokazali wolę walki i zdołali doprowadzić do remisu. Ostatecznie zdobywając ważny punkt.

Mecz zaczął się od zdobycia gola przez gospodarzy, którzy w 10 minucie wyszli na prowadzenie. Radość Górnika nie trwała długo, bo już kilka minut później wyrównał Paweł Michalik. Między 20 a 25 minuta gry Górnik zdobył dwa gole i prowadził na swoim boisku już 3:1. W 28 minucie meczu kontaktowego gola zdobył dla Miedzi Mateusz Tkacz. Jak się okazało, to nie koniec strzelania przed przerwą. W 40 minucie gospodarze dołożyli czwartą bramkę i prowadzili po 45 minutach 4:2.

W drugiej połowie gra Miedzi wyglądała zdecydowanie lepiej. Gracze trenera Szymczyka utrzymywali się pod grą z przewagą w posiadaniu piłki. Legniczanie nękali golkipera Górnika uderzeniami z dystansu i często gościli w polu karnym wałbrzyszan. Taki napór przyniósł wymierne efekty w postaci trafień Wójcika i Polanowskiego. Przy obydwu golach asystował znakomicie dysponowany Paweł Michalik.

Górnik Wałbrzych - Miedź Legnica 4:4 (4:2)

Bramki dla Miedzi: 14 Michalik, 28 Tkacz, 59 Wójcik, 67 Polanowski

Miedź Legnica: Mucha - Magdziak, Cichoń, Piech, Opaluch - Michalik(45 Dworak), Dyrda, Krawczun (45 Wójcik), Rusiecki Sz., Polanowski(70 Rusiecki J.)- Tkacz (45 Kuśnierz)