LDJS: Miedź pokonała Zagłębie w derbach regionu

03.04.2015, 15:57

2014_ldjs_miedz_-_zaglebie_lubin_1-1_-_5.jpgDerby Zagłębia Miedziowego w LDJS zakończyły się zwycięstwem Miedzi Legnica nad lubińskim Zagłębiem. Legniczanie rozegrali w Lubinie bardzo dobry mecz, który do samego końca trzymał w napięciu.

Miedź rozpoczęła bardzo dobrze, bo już w 10 minucie po uderzeniu Michalika prowadziła 1:0. Gospodarze próbowali za wszelką cenę wyrównać i udało im się to jeszcze przed przerwą. Po wznowieniu gry Miedź starała się wywalczyć kolejnego gola. Blisko po uderzeniach z rzutów wolnych byli Cieślik i Dyrda. Ten drugi na 10 minut przed końcem postanowił spróbować jeszcze raz zdobyć gola uderzeniem z dystansu i… udało się. Piotrek mocnym strzałem pokonał bramkarza i ustalił wynik meczu na 2:1.

Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 1:2 (1:1)

Bramki dla Miedzi: 10 Michalik, 80 Dyrda.

Miedź Legnica: Mucha - Magdziak, Walaszek, Cichoń, Opaluch (Górski 75) - Dworak (Gołębiowski60) Krawczun (Światły 45), Dyrda, Rusiecki Sz. (Cieślik 60), Michalik (Rusiecki J. 45) - Myrta (75 Tkacz).