LDJS: wygrana z Polkowicami na koniec sezonu

17.06.2015, 18:20

2015_ldjs_-_ks_polkowice_3-2_-_39.jpgJuniorzy starsi Miedzi Legnica zakończyli sezon 2014/15 LDJS zwycięstwem nad zespołem KS Polkowice. Legniczanie jeszcze w 65 minucie przegrywali 1:2 ale ostatecznie udało im się zdobyć komplet punktów.

Pierwszego gola spotkania zdobyli przyjezdni. Po dośrodkowaniu w pole karne z 15. min. gry jeden z zawodników KS-u zdobył bramkę uderzeniem głową. Miedź odpowiedziała w 41 minucie. Opaluch znakomicie dośrodkował w pole karne a centrę zamknął pewnym uderzeniem Szymon Rusiecki. Jak się później okazało nie była to jedyna bramka tego piłkarza w tym meczu. Ale po kolei…

W drugiej połowie Miedź ponownie jako pierwsza straciła gola. Tym razem po faulu w polu karnym goście wykorzystali „jedenastkę” i wyszli na prowadzenie. Miedź rzuciła się do odrabiania strat ale piłka po strzałach naszych zawodników przeważnie minimalnie mijała bramkę. Wyrównać udało się w 85 minucie. Szymon Rusiecki otrzymał podanie na 7 metr i płaskim uderzeniem zdobył gola na remis. Legniczanie nie odpuszczali i walczyli do końca. Anton Hartman zdecydował się na indywidualną akcję, minął dwóch obrońców i dograł do Wesołowskiego, który umieścił piłkę w bramce. Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie. Miedź wygrała rzutem na taśmę, ale warto zauważyć, że w tym spotkaniu wystąpiło kilku graczy, którym szczególnie chciał przyjrzeć się trener Bartosz Szymczyk.

Miedź Legnica – KS Polkowice 3:2 (1:1)

Bramki dla Miedzi: 41, 85 Sz. Rusiecki, 90 Wesołowski

Miedź Legnica:  Piotrowski - Magdziak, Opaluch (65 A. Hartman), Walaszek, Cichoń, Dyrda , Górski (63 Wesołowski), Rusiecki Sz. (86 Adamczyk), Rusiecki J.(65 Pojasek), Dworak (55 Poręba), Myrta (46 Tkacz).