Biznes

Liga Biznesu: liderzy na remis

01.05.2015, 11:47

2015_liga_biznesu_kolejka_1_-_62.jpgTrzecia kolejka Ligi Biznesu była niezwykle emocjonująca. Pierwsze punkty zdobył zespół Miedzi Legnica, który po niezwykle wyrównanym i widowiskowym pojedynku zremisował z Focis Kominkami 4:4. Wynik był sprawą otwartą do samego końca meczu.

Miedź w końcu wystąpiła w niemal optymalnym składzie, gdyż dwie pierwsze kolejki stały pod znakiem problemów kadrowych. Tym samym do pierwszej połowy "Miedzianka" prowadziła 3:1, jednak po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Doświadczony zespół Kominków nacierał z każdą minutą i konsekwentnie zdobywał bramki. Na kilka minut przed końcem widniał remis 3:3 i wydawało się, że takim rezultatem zakończy się mecz, ale obie drużyny zdołały wbić jeszcze po jednym golu. Wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy, tym bardziej że pierwsza część należała do Miedzi, a druga do Kominków. Współ liderzy pozostają bez porażki, a Miedź dopiero z pierwszą zdobyczą punktową. – W końcu wyglądał na mecz, tak jak powinien. Z każdą kolejką powinno być teraz lepiej- zapewniał Janusz Kudyba z Miedzi.

Sporo emocji dostarczył drugi pojedynek dotychczasowego lidera, czyli drużyny Flashnet. Rywalizowała ona z rewelacją rozgrywek, zespołem Kolei Dolnośląskich. Było gorąco nie tylko na murawie, ale również na trybunach. – Kto nie skacze ten z … PKP – można było usłyszeć skandowanie grupy fanów KD, którzy regularnie wspierają swoich pupili. Ostatecznie na boisku zespoły podzieliły się punktami, a po raz kolejny na listę strzelców KD w pisał się Przybylski.

Do czołówki najlepszych strzelców dołącza też Cymbalista z zespołu Papa&Media. Znów dwukrotnie posłał piłkę do bramki rywali, a Media po raz drugi wyszły zwycięsko z pojedynku ligowego, choć sędziowie łatwo skóry nie sprzedali. Bohaterem spotkania został bramkarz mediów, który bohatersko wychodził z pojedynków w samej końcówce meczu. – Grał fenomenalnie, gratulacje dla mediów – komplementował kolegów z boiska Paweł Pęczkowski z drużyny Sędziów.

Tempa nie zwalniają również Oldboje. Wygrali kolejny mecz 6:1, ale wbrew pozorom wynik nie odzwierciedla wydarzeń boiskowych. Przez dłuższy czas utrzymał się remis, dopiero w końcowej fazie meczu Oldboje regularnie zaczęli zdobywać bramki. – Przy trzecim i czwartym trafieniu worek z bramkami się otworzył, bo United Team zaczął grać otwarty futbol. Nie mieli nic do stracenia i atakowali – relacjonował Władysław Moroch z Oldbojów, zdobywca jednej z bramek.

Za tydzień czwarta kolejka, która może zadecydować o wyraźnym podziale tabeli. Będzie to również moment, kiedy po raz ostatni dopisać będzie można do składów zawodników. Po czwartej kolejce lista zgłoszonych graczy w każdej z drużyn zostanie definitywnie zamknięta. Wtedy na obradach po raz czwarty w tym roku spotka się Komisja Ligi i zapieczętuje zestawienia zespołów.

Wyniki trzeciej kolejki Ligi Biznesu:

Papa&Media – Sędziowie 5:3
Bramki: Obremski, Cymbalista 2, Akacki, Halocha oraz Łuniewski 2, Pleśniak.

Miedź Legnica – Focis Kominki 4:4
Bramki: Jacek 2, Kudyba, Łysy oraz Antosiak, Rak, Skoczeń, Baranowski.

United-Team Roban - Oldboje 1:6
Bramki: Wilczyński oraz W. górski 2, W. Moroch, D. Górski, Piasecki.

Flashnet Internet – Koleje Dolnośląskie 2:2
Bramki: Taraciński, Makowski oraz Przybylski 2.

8. Sędziowie 3 0 13:31

Następna kolejka 7 maja (czwartek): godz. 19:45: Sędziowie – Koleje Dolnośląskie, Oldboje - Flashnet, godz. 20:45: Focis Kominki – United Team Roban, Media - Miedź.