MLCUP2015: Miedź trzecia, puchar pojechał do Lubina

25.06.2015, 18:02

2015_miedz_legnica_cup_z_pucharami_druzyna_arka.jpgMiedź Legnica zajęła trzecie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim Miedź Legnica CUP 2015. Legniczanie w decydującym o ostatecznym rezultacie spotkaniu pokonali WKS Śląsk Wrocław 4:0. Zwycięzca rozgrywek zostało Zagłębie Lubin.

Mecze finałowe drugiej edycji Miedź Legnica CUP rozpoczęły się na boiskach bocznych. Chrobry Głogów rywalizował z Junakiem Drohobycz na murawie naturalnej natomiast mecz o miejsca 7-8 pomiędzy Chojniczanką Chojnice i GKS Kobierzyce odbył się na murawie sztucznej. Po zaciętych spotkaniach jako wygrani z boisk schodzili gracze Chojniczanki i Junaka.

Spotkania o najwyższe lokaty rozegrano na głównej murawie stadionu im. Orła Białego. W meczu o trzecie miejsce Miedź Legnica pewnie pokonała WKS Śląsk Wrocław 4:0. W finale GKS Tychy uległ Zagłębiu Lubin 1:2.

Podczas ceremonii zamknięcia turnieju nie zabrakło pokazu freestylu w wykonaniu Pawła Skóry mistrza Europy i świata w football freestyle oraz występu zespołu tanecznego Złote Dzieci. Po części artystycznej każda z drużyn otrzymała nagrody i puchary. Nie brakowało też wyróżnień indywidualnych, które wręczał Zbigniew Rutka i Henryk Zdanowicz przedstawiciele Urzędu Miasta Legnica. Dwa z trzech wyróżnień trafiły w ręce legniczan. Kapituła złożona z trenerów wszystkich uczestników turnieju wybrała najlepszym bramkarzem Kamila Szawaryna z Miedzi Legnica. Zawodnikiem turnieju został Rafał Martinka z Lubina natomiast najlepszym strzelcem Karol Gagat reprezentujący legnicką Miedź.

- Nie ma niedosytu. Turniej miał być wisienką na torcie po naszym sezonie ligowym. Jesteśmy zadowoleni z miejsca, które zajęliśmy. Moi zawodnicy spisali się bardzo dobrze – mówił po turnieju Arkadiusz Adach trener Miedzi Legnica.

Zbigniew Rutka dyrektor Wydziału Oświaty Kultury i Sportu w Urzędu Miasta w Legnicy nie ukrywał zadowolenia z organizacji imprezy. – Jako Urząd Miasta cieszymy się, że mamy takiego partnera jakim jest MKS Miedź Legnica. Impreza, którą wspólnie zorganizowaliśmy stała na bardzo wysokim poziomie. Z opinii trenerów także wiem, że byli oni zadowoleni z pobytu w Legnicy i na pewno jeszcze do nas wrócą – mówi Rutka.