MLJM: Derby trzymały w napięciu

04.06.2016, 19:17

2016_MLJM_-_Zaglebie_Lubin_-_30.JPGGracze prowadzeni przez trenera Michała Grządkowskiego w ostatnim meczu sezonu podejmowali Zagłębie Lubin. Miedź po dobrym, szybkim i zaciętym spotkaniu uległa liderowi tabeli MLJM 0:1. Mimo porażki nasi zawodnicy dali z siebie wszystko.

Spotkanie było bardzo wyrównane, a momentami to Miedź była aktywniejsza i groźniejsza. Legniczanie dopiero w 33 minucie stracili gola, po bardzo szybkim kontrataku. Wcześniej Machowski trafił w poprzeczkę, a pod koniec pierwszej części Kaźmierczak miał dwie dogodne okazje.

W drugiej połowie mecz toczył się praktycznie tylko na połowie Zagłębia, choć i lubinianie kilka razy niepokoili Piotrowskiego. Dwie znakomite okazje miał Skotarczak, a gola, tyle, że z pozycji spalonej zdobył Kaźmierczak. Bramka oczywiście nie została uznana.

Miedź Legnica – Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)

Miedź Legnica: Piotrowski – Machowski, Czach, Prioetti (72 Mazur), Czuba (75 Dymarski), Stachowski, Giełda (62 Lewandowski), Kaxmierczak (62 Turbański), Ł. Kubań (68 B. Kubań), Skotarczak, Zagórski (60 Cukier).