MLJM: Kolejne ważne trzy punkty

29.04.2015, 19:12

2015_MLJM_-_UKP_zielona_gora_2-1_-_chojnowianka_chojnow_7-0_-_39.jpgJuniorzy młodsi Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica podejmowali w środę na własnym terenie UKP Zielona Góra. Spotkanie sąsiadów w tabeli cieszyło się dużym zainteresowaniem legniczan, którzy byli świadkami zwycięstwa gospodarzy w tym spotkaniu.

Miedź w pierwszej połowie bardzo wysoko podeszła pod rywali co spowodowało, że to legniczanie dyktowali warunki na boisku. Pierwszą bramkę w meczu zdobył niezawodny Mateusz Cieślik, który wykończył pewnym strzałem akcję Czarneckiego.  Była to jedyna bramka w pierwszej połowie. Po zmianie stron Miedź oddała pole przyjezdnym, którzy mimo szczerych chęci nie umieli pokonać Michała Piotrowskiego. Co nie udało się UKP udało się Miedzi. W 72 minucie gry z rzutu wolnego dośrodkowywał Cieślik, a piłkę głową do bramki strącił Cieśla. Miedź zachowałaby czyste konto do końca meczu, jednak w ostatnich minutach goście wrzucili piłkę w pole karne a jeden z graczy UKP pewnie pokonał wpuszczonego na boisko Szawaryna.

Miedź Legnica – UKP Zielona Góra 2:1 (1:0)

Bramki dla Miedzi: 26 Cieślik, 72 Cieśla.

Miedź Legnica: Piotrowski (76 Szawaryn) – Guściora, Pojasek, Stachowski, Wasiuk, Tórz (76 Magdziak), Poręba (52 Cieśla), Cieślik, Skotarczak (60 Ł. Kubań), Czarnecki (69 Zagórski), Tkacz.