Aktualności

Akademia

Podsumowanie rundy jesiennej: Miedź II Legnica

07.12.2020, 11:09
Za nami runda jesienna w wykonaniu zespołów Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Miedź II czyli najstarsza drużyna w szeregach Akademii Miedzi ma za sobą ciekawą rundę. Mocno przebudowani legniczanie walczyli na trzecioligowym froncie ze zmiennym szczęściem.

Przed sezonem 2020/21 Miedź II Legnica przeszła przebudowę. Trener Wojciech Robaszek postanowił sięgnąć po utalentowanych graczy zza granicy, których zadaniem miało być dojście do formy w III lidze i ewentualne wzmocnienie 1 zespołu Miedzi. Do Miedzi II dołączyli m.in. David Panka, Mehdi Lehaire, Joel Katshima, Hamza Bahaid, Edgar Fernandez czy Artiom Carastoian. Jak dobrze wiemy zarówno Panka jak i Lehaire po kilku występach dołączyli do kadry pierwszoligowego zespołu Miedzi. To pozwoliło na sięgnięcie w późniejszej części sezonu po kolejnych graczy. Do kadry dołączył Ruben Hoogenhout oraz Bruno Garcia Marcate. Poza tym do kadry rezerw doszlli najbardziej utalentowani juniorzy Akademii Miedzi.

Zmiany w składzie osobowym zawodników nie były jedynymi w drużynie rezerw. W trakcie jesieni zaszła także miana sternika tej drużyny. Wojciech Robaszek dotychczasowy trener Miedzi II namaścił na swoje miejsce Marcina Płuskę, który dołączył do sztabu III-ligowej Miedzi z początkiem rundy, ale był długo przygotowywany do nowej roli.

- Spotkaliśmy się w sierpniu z trenerem Wojtkiem Robaszkiem i rozmawialiśmy na temat klubu oraz funkcjonowania Akademii Miedzi.  Na koniec ustaliliśmy, że w połowie października przejmę II zespół...Był to czas, który został wykorzystany na poznanie zespołu na wielu płaszczyznach. Począwszy od umiejętności technicznych, świadomości taktycznej czy też przyjrzeniu się na jakim poziomie są zdolności motoryczne. Dzięki temu okresowi na pewno skorzystałem, ponieważ mogłem przyjrzeć się od wewnątrz funkcjonowaniu drużyny... – powiedział Marcin Płuska w wywiadzie dla naszej strony po objęciu zespołu (TUTAJ)

Wojciech Robaszek poprowadził w tym sezonie Miedź II w 10 meczach ligowych zdobywając w nich 11 punktów. Drugą połowę oczek w ostatecznej zdobyczy Miedzi II skompletował Marcin Płuska.

Wracając do wyników legnickiego zespołu U-21 warto zaznaczyć, że Miedź miała dodatkowo utrudnione zadanie, ponieważ nowa drużyna musiała się poznać i ze sobą zgrać. Wiadomo było, że ten proces nie zdąży się zakończyć w trakcie trwania okresu przygotowawczego i Miedź będzie go dopełniać w meczach ligowych. Tak też było.

W pierwszych dwóch kolejkach przygotowanie naszej drużyny do gry sprawdziła Ślęza Wrocław i rezerwy Zagłębia Lubin. Miedź w tych dwóch meczach zdobyła 2 gole, natomiast straciła 7. Legniczanie o pierwsze punkty musieli powalczyć w kolejnych seriach gier. W trzecim meczu sezonu, który był zarazem piątą kolejką gier, Miedź wygrała po raz pierwszy. Legniczanie u siebie zwyciężyli z Rekordem Bielsko-Biała 2:0 po dwóch golach Macieja Koziary. Kolejne spotkania to już gra w kratkę i czasami nawet zaskoczenia. Porażka z Polonią Nysa 0:4 była właśnie takim zaskoczeniem, po którym Miedź sprawiła miłą niespodziankę i tydzień później wygrała u siebie 2:0 z ROW Rybnik. Kolejne spotkania przebiegały właśnie w taki sposób. Miedź kompletowała kolejne punkty i ostatecznie zebrała ich 22.

Miedź II zdecydowanie lepiej radziła sobie na własnym boisku. Legniczanie zdobyli przy Świerkowej 14 oczek. W meczach wyjazdowych Miedź II uzbierała 8 oczek. Najlepszym strzelcem zespołu z 8 golami w rundzie jesiennej 2020/21 został Maciej Koziara.

Pierwszym wiosennym pojedynkiem Miedzi II Legnica będzie mecz ze Ślęzą we Wrocławiu, który aktualnie zaplanowany jest na 6 marca 2021.

PODSUMOWANIE:

Kolejka 1, Miedź II Legnica - Ślęza Wrocław 1:4

Kolejka 2, Zagłębie II Lubin - Miedź II Legnica 3:1

Kolejka 5, Miedź II Legnica - Rekord Bielsko-Biała 2:0

Kolejka 6, Polonia Nysa - Miedź II Legnica 4:1

Kolejka 7, Miedź II Legnica - ROW Rybnik 2:0

Kolejka 8, Stal Brzeg - Miedź II Legnica 1:1

PP OZPN, Sparta Rudna - Miedź II Legnica 1:3

Kolejka 10, Gwarek Tarnowskie Góry - Miedź II Legnica 2:0

Kolejka 3, Miedź II Legnica - Polonia Bytom 2:3

Kolejka 11, Miedź II Legnica - Foto-Higiena Gać 2:2

PP OZPN 1/2, Orkan Szczedrzykowice - Miedź II Legnica 1:1(5:4 k.)

Kolejka 12, Miedź II Legnica - Pniówek Pawłowice 2:0

Kolejka 4, Lechia Zielona Góra - Miedź II Legnica 2:1

Kolejka 13, LKS Goczałkowice Zdrój - Miedź II Legnica 1:3

Kolejka 14, Miedź II Legnica - Górnik II Zabrze 2:1

Kolejka 15, Polonia-Stal Świdnica - Miedź II Legnica 1:0

Kolejka 16, Miedź II Legnica - Ruch Chorzów 0:3

Kolejka 17, Warta Gorzów Wlkp. - 0:2 Miedź II Legnica

Kolejka 18, Miedź II Legnica - MKS Kluczbork 2:2

Kolejka 19, Piast Żmigród - Miedź II Legnica 1:1.

Tabela

Miejsce: 12

Punkty: 22

Wygrane: 6

Remisy: 4

Przegrane: 8

Bilans bramek: 25-30

 

Mecze domowe

Punkty: 14

Wygrane: 4

Remisy: 2

Przegrane: 3

Bilans bramek: 15-15

 

Mecze wyjazdowe

Punkty: 8

Wygrane: 2

Remisy: 2

Przegrane: 5

Bilans bramek: 10-15

Przewaga nad strefą spadkową: 4 pkt.

Strata do lidera: 22 pkt.

Strzelcy:

8 - Maciej Koziara

4 - Igor Lewandowski

3 - Carastoian

2 - Bruno, Świątko

1 - Adamski, Hoogenhout, Pleśnierowicz, Śliwa, Taranek.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/