Podsumowanie statystyczne I ligi

08.12.2015, 11:19

2015_Miedz_-_Wisla_Plock_1-0_-_143.jpgBranżowy portal 90minut.pl przygotował tradycyjne podsumowanie statystyczne rundy w I lidze. W kilku rubrykach pojawia się także Miedź i legniccy piłkarze. W jakich?

Jeśli chodzi o maksymalną liczbę goli w jednym spotkaniu I ligi, to jesienią aż cztery razy padło po 7 bramek, w tym także w meczu w Ząbkach, gdzie Miedź pokonała Dolcan 4:3. W tym spotkaniu dwie bramki zdobył Tadas Labukas, który w całej lidze był zawodnikiem najczęściej wchodzącym w ławki – 14 razy. 10 razy z ławki na boisko wszedł Marcin Garuch.

Jesienią barwach Miedzi w I lidze zagrało 23 zawodników. Najwięcej bo 25 zagrało w barwach Zagłębia Sosnowiec, a najmniej czyli 19 w Arce Gdynia. Legniczanie zobaczyli 43 żółte i jedną czerwoną kartkę. Piłkarze Miedzi wykonywali 3 rzuty karne, z których wykorzystali 2. Przeciwko Miedzi sędziowie tylko raz podyktowali „jedenastkę”.

Największy procentowy udział młodzieżowców wg minut na boisku miał GKS Bełchatów – 21,6%. W Miedzi wynosił on 9,98% i był wyższy niż np. w Sandecji, Bytovii czy Chrobrym. Jeśli chodzi o procentowy udział obcokrajowców, to w legnickiej drużynie był on najwyższy w lidze – 23,57%. Tylko dwie drużyny – Pogoń Siedlce i MKS Kluczbork w ogóle nie skorzystały z usług zawodników zagranicznych.

Wśród 10 najstarszych zawodników, którzy zagrali w minionej rundzie I ligi, próżno szukać piłkarzy Miedzi. Za to drugim najmłodszym zawodnikiem, który zagrał na boiskach zaplecza Ekstraklasy był Mateusz Cieślik z Miedzi, który w momencie debiutu (w wygranym 1:0 meczu z Wisłą Płock – 27 sierpnia 2015 r.) miał 17 lat i 116 dni.

Pełne podsumowanie statystyczne dostępne jest TUTAJ. Polecamy!