PP DZPN: Miedź wygrała z Górnikiem i zagra w finale!

10.05.2016, 20:48

2016_PPDZPN_Miedz_2_-_Gornik_Walbrzych_-_19.JPGMiedź II Legnica awansowała do finału rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu dolnośląskim. Podopieczni trenera Piotra Jacka pokonali Górnika Wałbrzych 1:0 po pięknym golu 19-letniego Lucjana Zielińskiego.

W pierwszej połowie wtorkowego meczu sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, a gra w większości toczyła się w środku pola. Dobrą okazję dla Górnika zmarnował były napastnik Miedzi Marcin Orłowski (strzał głową nad bramką), a po drugiej stronie próbował strzelać Kamil Zieliński, ale brakowało precyzji. Po przerwie oglądaliśmy jeszcze więcej walki, a co za tym idzie posypały się żółte kartki. Ciekawie zrobiło się w 72. minucie, kiedy Lucjan Zieliński uderzył mocno na bramkę, golkiper Górnika wybił piłę pod nogi Kamila Zielińskiego, ale kapitan Miedzi - rozgrywający tego dnia bardzo dobre zawody - nie zdołał umieścić piłki w siatce. Górnik odpowiedział dwie minuty później uderzeniem nad poprzeczką. W 80. minucie miała miejsce kluczowa akcja tego dnia. Po akcji lewym skrzydłem Lucjan Zieliński wyszedł sam na sam z bramkarzem i uderzył w okienko nie do obrony. Ten sam zawodnik mógł jeszcze podwyższyć wynik w doliczonym czasie gry, ale tym razem przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Miedź po zwycięstwie awansowała do wielkiego finału pucharowych rozgrywek na Dolnym Śląsku, który zostanie rozegrany już 18 maja. Rywalem legniczan będzie ktoś z pary: Śląsk II Wrocław - Karkonosze Jelenia Góra.

MIEDŹ II LEGNICA – GÓRNIK WAŁBRZYCH 1:0 (0:0)

Bramka: L. Zieliński (80). Żółte kartki: Wichłacz, K. Zieliński oraz D. Michalak, Surmaj, G. Michalak, Rytko, Woźniak. Sędziował: J. Krawczun (Wrocław). Widzów: 200.

MIEDŹ II: Mucha – Trifonov (54 Wójcik), Woźniczka, Chodyga, Ciunowicz, Cieślik (62 Wojciechowski), Wichłacz, Dyrda (85 Rusiecki), Zatwarnicki (78 Matwiejko), K. Zieliński (90 Światły), Krauz (69 L. Zieliński).

GÓRNIK: Jaroszewski – D. Michalak, Tyktor, Surmaj, Radziemski, Morawski, Rytko, Krzymiński (88 Woźniak), Sobiesierski, G. Michalak, Orłowski.