Puchar Polski nie dla rezerw Miedzi

10.06.2012, 14:32

spar.JPGW wojewódzkim półfinale Pucharu Polski Miedź II Legnica uległa LZS-owi Stary Śleszów 2:3. Mecz rozegrano w Żórawinie.

Miedź objęła prowadzenie w 16. min – Patryk Spaczyński w polu karnym przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzelił nie do obrony. Gospodarze wyrównali w 31. min po błędzie legnickiej defensywy. Jeszcze przed przerwą Miedź mogła wyjść na prowadzenie, ale kąśliwy strzał z dystansu Kazimierowicza obronił golkiper gospodarzy.

W drugiej połowie Miedź II nie ustrzegła się kolejnych błędów w obronie, po których padły bramki dla LZS. Już w 49. min gospodarze prowadzili 2:1, a w 60. min podwyższyli na 3:1. Trzy minuty później padła najładniejsza bramka meczu, tyle że… samobójcza. Obrońca zespołu ze Starego Śleszowa tak niefortunnie wybijał futbolówkę, że przelobował własnego bramkarza. Legniczanie mogli w ostatnich minutach doprowadzić do remisu, ale Kazimierowicz dwukrotnie z dystansu trafiał tylko w poprzeczkę. Rywale natomiast w 90. min nie wykorzystali sytuacji sam na sam z Laskowskim.

LZS STARY ŚLESZÓW – MIEDŹ II LEGNICA 3:2 (1:1)
Bramki dla Miedzi: Spaczyński (16), samobójcza (63).
MIEDŹ II: Laskowski – Gałęza, Chrzanowski, Bany, Grittner, Kazimierowicz, Zieliński, Kulikowski, Kowal, Spaczyński, Szewczuk.