Relacja: bez punktów w Gdańsku

03.12.2023, 14:39
Zielono-niebiesko-czerwoni nie zdołali zdobyć punktów w Gdańsku, ulegając 0:2 Lechii.

Już w 2 minucie Miedź stworzyła sobie bardzo groźną sytuację. Michał Kostka z prawej strony wycofał piłkę do będącego w polu karnym Damiana Michalika, który strzelił na bramkę. Bohdan Sarnavskyi odbił futbolówkę przed siebie. Dobijał jeszcze Emmanuel Agbor, ale gdańszczanie wyszli z opresji. W 9 minucie znów spróbował Michalik, ale uderzył obok bramki. Trzy minuty później z dystansu huknął Ivan Zhelizko. Jakub Mądrzyk odbił piłkę przed siebie. Tam był Maksym Khlan, ale w znakomitej sytuacji przestrzelił.

Z kolei w 24 minucie Michalik niecelnie strzelał z daleka. W 30 minucie z prawej strony mocno dośrodkował Camilo Mena, a w doskonałej sytuacji Khlan uderzył z bliska w poprzeczkę. W 41 minucie biało-zieloni objęli prowadzenie. Mena zagrał znakomitą piłkę w pole karne. Tam był Rifet Kapić, który odegrał do Tomasza Neugebauera. Futbolówka trafiła do młodzieżowego reprezentanta Polski po rykoszecie, ale nie przeszkodziło mu to w tym, by mocnym strzałem wpakować piłkę do siatki.

W 53 minucie Marcel Mansfeld przedłużył dośrodkowaną z rzutu rożnego piłkę do Kamila Drygasa, który uderzył nad bramką. Arbiter odgwizdał jednak przewinienie gracza Miedzi. W 68 minucie rezerwowy Bartosz Guzdek uderzył strzelił niecelnie z dystansu. W 76 minucie Khlan dośrodkował z lewej strony, a Łukasz Zjawiński spróbował zaskoczyć Mądrzyka sprytnym strzałem piętą. Piłka minęła jednak bramkę legniczan.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry uderzył Louis D’Arrigo, ale bramkarz zielono-niebiesko-czerwonych odbił piłkę. Tuż przed końcem po przerzucie Jakuba Sypka z lewej strony Dominik Piła silnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Lechia Gdańsk - Miedź Legnica 2:0 (1:0)

Bramki: Tomasz Neugebauer (41’), Dominik Piła (90+7’)

Żółte kartki: Rifet Kapić (67’), Camilo Mena (89’)

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Asystenci: Michał Obukowicz, Maciej Majewski

Sędzia techniczny: Radosław Trochimiuk

Sędzia VAR: Wojciech Myć

Sędzia AVAR: Paulina Baranowska

Widzów: 4 769

Lechia: 29. Bohdan Sarnavskyi – 3. Elias Olsson, 4. Andrei Chindris, 5. Ivan Zhelizko, 7. Camilo Mena (90+2’ 11. Dominik Piła), 8. Rifet Kapić, 23. Miłosz Kałahur, 27. Dawid Bugaj, 30. Maksym Khlan (78’ 21. Jakub Sypek), 89. Tomas Bobcek (73’ 9. Łukasz Zjawiński), 99. Tomasz Neugebauer (78’ 16. Louis D’Arrigo)

Rezerwowi: 83. Antoni Mikułko, 6. Jan Biegański, 26. Bartosz Brzęk, 42. Adam Kardaś, 79. Kacper Sezonienko

Miedź: 39. Jakub Mądrzyk - 8. Tarsicio Aguado Arriazu, 14. Kamil Drygas, 17. Michał Kostka, 18. Emmanuel Agbor (62’ 19. Bartosz Guzdek), 20. Damian Tront (67’ 10. Krzysztof Drzazga), 25. Nemanja Mijusković, 26. Florian Hartherz (79' 23. Jurich Carolina), 69. Damian Michalik (79' 24. Szymon Zalewski), 87. Ruben Hoogenhout, 95. Marcel Mansfeld (79' 9. Daniel Stanclik)

Rezerwowi: 31. Mateusz Abramowicz, 7. Patryk Pierzak, 11. Idris Momoh, 21. Miłosz Lewandowski