Relacja: porażka w ostatnim sparingu

08.02.2024, 10:57
Miedź w ostatnim meczu kontrolnym podczas tureckiego zgrupowania uległa 0:1 duńskiemu B.93 Kopenhaga.

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Oba zespoły miały trudności ze stworzeniem dogodnych sytuacji. W 20 minucie Sebastian Clemmesen trafił do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale gol nie został uznany przez arbitra ze względu na przewinienie gracza B.93. Sześć minut później Iwo Kaczmarski uderzył niecelnie z prawej strony z okolic szesnastki. Za chwilę ten sam gracz strzelał wolejem po rzucie rożnym, ale Michael Falkesgaard obronił.

Z kolei w 34 minucie w doskonałej sytuacji w polu karnym znalazł się Ahmed Daghim, ale jego strzał został zablokowany. Cztery minuty po przerwie udaną interwencją popisał się Jakub Mądrzyk. W 58 minucie Ruben Hoogenhout główkował nad poprzeczką. Dwie minuty później Mikkel Mouritz strzelił zza pola karnego, a piłka po rykoszecie odbiła się od słupka i wpadła do bramki, dając ekipie z Kopenhagi prowadzenie.

W 80 minucie Sebastian Clemmesen uderzył niecelnie z dystansu. Dwie minuty później strzałem z dystansu odpowiedział Mehdi Lehaire, ale bramkarz duńskiego zespołu obronił. Natomiast w 85 minucie piękny strzał oddał Idris Momoh, lecz golkiper rywali zdołał przenieść futbolówkę nad poprzeczką.

Boldklubben af 1893 Kopenhaga – Miedź Legnica 1:0 (0:0)

Bramki: Mikkel Mouritz (60’)

Sędziował: Ekran Ćetin

Asystenci: Ugur Cakar, Gürcan Aygün

Boldklubben af 1893: 13. Michael Falkesgaard - 2. Ryan Johnsen Laursen (60' 17. Sebastian Kroner), 5 Jakob Egeris (60' 4. Abdullah Iqbal), 28. Emil Christensen, 3. Daniel Thoegersen, 6. Niels Moberg, 18. Fisnik Izaki, 8. Mikkel Mouritz, 10. Jeppe Erenberg, 19. Sebastian Clemmesen, 7. Ahmed Daghim (46' 16. Tobias Blidegn)

Rezerwowi: 1. Aris Vaporakis, 25. Gustav Andersen, 20. Andreas Heimer, 26. Danis Faljic, 29. Karl Noppen, 21. Gustav Højbjerg, 15. Abdul Arshad, 9. Jonathan Mathys, 14. Thomas Basbøll Nielsen

Miedź: 39. Jakub Mądrzyk - 3. Jan Leończyk (61’ 23. Jurich Carolina), 5. Iwo Kaczmarski (61’ 8. Tarsicio Aguado Arriazu), 10. Krzysztof Drzazga (61’ 11. Idris Momoh), 19. Bartosz Guzdek, 20. Damian Tront (61’ 59. Mehdi Lehaire), 24. Szymon Zalewski, 25. Nemanja Mijusković (46’ 87. Ruben Hoogenhout), 30. Kacper Józefiak (46’ 21. Miłosz Lewandowski), 37. Wiktor Bogacz, 66. Iban Salvador Edu (61’ 70. Jakub Kaczemba)

Rezerwowi: 31. Mateusz Abramowicz, 78. Vitalii Diachenko, 6. Andrzej Niewulis, 7. Patryk Pierzak, 14. Kamil Drygas, 17. Michał Kostka, 18. Emmanuel Agbor, 69. Damian Michalik, 95. Marcel Mansfeld, 98. Kamil Antonik