Rewelacyjne występy Żaków w Spalonej i Chojnowie!

28.09.2015, 17:23

2015_turniej_zak_2007_kosciolek_-_37.jpgDrużyna Żaków z rocznika 2007 trenerów Pawła Kościółka i Wiktora Czepułkowskiego zwyciężyła rozgrywany w minioną sobotę turniej OZPN Legnica w Spalonej. Bardzo dobre drugie miejsce zajęli również Żacy 2007, którzy rywalizowali w Chojnowie.

To było pierwsze zwycięstwo grupy Pawła Kościółka i Wiktora Czepułkowskiego w rozgrywkach turniejowych. Choć wcześniej Żak 2007 wielokrotnie stawał na podium, to na najwyższym stopniu zameldował się właśnie w Spalonej. Do sobotniego turnieju trenerzy desygnowali dwa zespoły, na co pozwala regulamin rozgrywek. Oba radziły sobie świetnie, ale w ostatecznej klasyfikacji – po uzgodnieniach z gospodarzami – brany pod uwagę był zespół pierwszy. A ten nie miał sobie równych. Wygrał wszystkie cztery mecze, zdobywając aż 12 bramek racąc przy tym zaledwie 2.. Królem strzelców turnieju został Marcel Kaszuba z pięcioma trafieniami na koncie. – Po roku pracy, widać ogromne postępy tych chłopców. To nie przypadek, że zagrali tak dobrze. Już w pierwszym turnieju jesiennym widzieliśmy progres w grze, a teraz przełożyło się to również na wynik. Mamy coraz więcej zawodników w grupie, dlatego wystawiamy już po dwa zespoły w turnieju – wyjaśniał pierwszy trener Paweł Kościółek. – Trzeba pochwalić wszystkich chłopców. Umowny zespół z numerem dwa, też zagrał kapitalnie i gdyby był brany pod uwagę w ostatecznej klasyfikacji, również stanąłby na podium – cieszył się drugi trener Wiktor Czepułkowski.

Równie dobrze zagrał  młodszy zespół Żaków, który rywalizował w Chojnowie. Niesiony dopingiem licznie zgromadzonych na turnieju kibiców – rodziców zespół trenera Szymańskiego prezentował się znakomicie. Legniczanie mimo iż tak naprawdę dopiero zaczynają swoja przygodę z futbolem wykazali się wielkim zaangażowanie co pozwoliło wywalczyć im drugie miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju.

WYNIKI TURNIEJU W SPALONEJ:

KONFEKS LEGNICA – MIEDŹ I LEGNICA 1:3 (bramki: Marcel Kaszuba 3)

MIEDŹ I - MIEDŹ II 3:1 (bramki: Kaszuba i Michalski, samobójcze 2)

MIEDŹ II - Młodzieżowy Klub Sportowy Miedź 0:2

MIEDŹ I - MEWA KUNICE 2:0 (bramki: Waszak 2)

MIEDŹ II - KONFEKS LEGNICA 2:1 (bramki: Pietrzak 2)

MIEDŹ I - Młodzieżowy Klub Sportowy Miedź 4:0 (bramki: Waszak 2, Kaszuba iHiltajczuk)

MIEDŹ II - MEWA KUNICE 3:2 (bramki: Bielecki, Pietrzak i Szuścicki)

MIEDŹ : Szymon Kowalski, Bartosz Bielecki, Rafał Hermanowski, Jakub Kurkowski,
Jakub Banasik, Jakub Kawecki, Marcel Rosiak, Dominik Szuścicki, Adrian Hiltajczuk, Marcel Kaszuba, Jakub Waszak, Szymon Czepułkowski, Kacper Pietrzak, Krzysztof Smętek, Maciej Pawelski, Piotr Borowiec, Piotr Malon, Antoni Guryn, Bartek Michalski i Igor Zawacki.