Sparing: Dnipro Dniepropietrowsk – Miedź 1:0

08.02.2017, 16:20

dnipro.jpgW pierwszym meczu sparingowym, rozegranym podczas zgrupowania w Turcji, Miedź przegrała z Dnipro Dniepropietrowsk 0:1. Dla legniczan był to bardzo ciekawy i wymagający sprawdzian, bo ukraiński zespół to finalista Ligi Europy z 2015 roku.

Trener Tarasiewicz dał szansę występu wszystkim zawodnikom – każdy zagrał po 45 minut. Pierwsza połowa była wyrównana. Już w 10. min Miedź mogła objąć prowadzenie po strzale Petteri Forsella sprzed pola karnego, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę. W 21. min ładną akcją popisali się Ukraińcy, po prostopadłym zagraniu piłka trafiła w pole karne do Balanyuka, jednak ten spudłował naciskany przez defensorów Miedzi. W 23. min po faulu na Marquitosie z rzutu wolnego w pole karne Dnipro dośrodkował Forsell, ale w zamieszaniu pod bramką żaden z legniczanie nie zdołał skierować piłki do siatki. Swoją drogą Ukraińcy mieli spore problemy z upilnowaniem Marqutosa, często uciekali się do fauli i za takie nieprzepisowe zatrzymywanie Hiszpana w pierwszej połowie obejrzeli aż trzy żółte kartki. Tuż przed przerwą Dnipro miało dwie okazje bramkowe. W 40. min po strzale i rykoszecie piłka zmyliła Kapsę, ale w interwencji na linii bramkowej wyręczył go Michał Stasiak. Trzy minuty później Artem Dovbyk mocnym strzałem trafił w poprzeczkę.

Na drugą połowę Miedź zmieniła całą jedenastkę. W 54. min Rybicki ograł rywala na lewym skrzydle i zacentrował w pole karne, ale jeden z obrońców ubiegł Bartkowiaka. Chwilę później, po rozegraniu rzutu rożnego, głową nad bramką uderzył Błażej Telichowski. W 70. min piękną paradą przy uderzeniu z dystansu popisał się Łukasz Sapela. Dziesięć minut później był jednak bezradny, gdy po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Dmytro Nagiev głową skierował piłkę do bramki. Warto odnotować jeszcze soczysty strzał Petteri Pennanena z 75. min, kiedy piłka uderzona sprzed pola karnego przeleciała tuż nad poprzeczką ukraińskiej bramki.

DNIPRO DNIEPROPIETROWSK – MIEDŹ LEGNICA 1:0 (0:0)

Bramka: Nagiev (80).

DNIPRO: Bashtanenko – Adamyuk, Polyovyy, Svatok, Lopyryonok, Kochergin, Cheberko, Rotan, Lunyov, Dovbyk, Balanyuk. Grali także: Kucher, Vlad, Safronov, Nagiev, Chebaryachko, Sukhar, Kravchenko, Kogut, Kostyshin, Kozhushko.

MIEDŹ (1 połowa): Kapsa – Bartczak, Stasiak, Midzierski, Trifonov, Daniel, Rasak, Łobodziński, Forsell, Marquitos, Djermanović; (2 połowa): Sapela – Gorskie, de Amo, Księżniakiewicz, Telichowski, Łuszkiewicz, Pennanen, Gardzielewicz, Garguła, Rybicki, Bartkowiak.