Sparing: FC Hradec Kralove – Miedź Legnica 1:0

06.02.2016, 14:08

2016_SPARING_-_SFC_Opava_-_99.JPGW rozegranym w Czechach meczu sparingowym Miedź przegrała z FC Hradec Kralove 0:1. Legniczanie bramkę stracili w 51. min po strzale z Daniela Trubaca z 5 metrów.

W pierwszej połowie oglądaliśmy sporo walki w środkowej strefie boiska. Obie drużyny skupiły się bardziej na defensywie, stąd sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Jedyny gol padł zaraz na początku drugiej połowy. W 51. min po akcji lewym skrzydłem Czesi zagrali piłkę w pole karne Miedzi, a tam na 5 metrze od bramki dopadł do niej Daniel Trubac i strzałem przy słupku nie dał szans Pawłowi Kapsie. Dwie minuty później bramkarz Miedzi popisał się dobrą interwencją, ratując legnicki zespół przed stratą drugiej bramki. Miedź najbliższej wyrównania była w 88. min, ale strzał Igora Subbotina obronił bramkarz z Hradca.

W składzie Miedzi zabrakło w sobotę przeziębionego Wojciecha Łobodzińskiego oraz kontuzjowanych Artjoma Artjunina (skręcony staw skokowy) i Rumena Trifonova (złamany nos). Kolejny sparing legniczanie rozegrają już w najbliższą środę w Wałbrzychu – ich rywalem będzie II-ligowy Raków Częstochowa.

FC HRADEC KRALOVE – MIEDŹ LEGNICA 1:0 (0:0)

Bramki: Trubac (51).

HRADEC: Ottmar - Chleboun, Malinsky, Zorvan, Vlkanova, Cerny, Krmas, Mares, Plasil, Vobejda, Trubac. Grali także: Nosek, Kratky, Janousek, Schwarz, Shejbal, Pazler, Javurek.

MIEDŹ (I połowa): Smug - Bartczak, Midzierski, Telichowski, Gorskie, Rasak, Daniel, Gancarczyk, Garguła, Labukas, Ślusarski; (II połowa): Kapsa - Gorskie, Stasiak, Lafrance, Telichowski, Łuszkiewicz, Cierpka, Garuch, Subbotin, Chrzanowski, Krauz.