SPARING: Kobiety wciąż niepokonane

12.02.2016, 16:12

2015_kobiety_final_pp_miedz_-_azs_awf_wbch_-_39.jpgKobiecy zespół Miedzi Legnica ma za sobą pierwszy tegoroczny sparing. Legniczanki zmierzyły się w Bielawie z Kadrą DZPN U-16 i wygrały 3:1. Kadrowiczki wystąpiły w tym spotkaniu w lekko eksperymentalnym zestawieniu.

Legniczanki mimo ostatnich wyników jakie osiąga kadra województwa do lat 16, nie przestraszyły się rywalek. Dodatkowym atutem naszego zespołu były kadrowiczki, które na co dzień reprezentują legnicką Miedź. W ich miejsce w składzie reprezentacji DZPN pojawiły się ich młodsze koleżanki z kadry U-13.

Miedź od pierwszych minut przejęła inicjatywę i pewnie rozgrywała piłkę. W 15 minucie gry Adrianna Achcińska uderzyła nie do obrony, a piłka zdjęła przysłowiową pajęczynę z okienka bramki kadrowiczek. Piętnaście minut później było już 2:0 po trafieniu Aleksandry Pater. Kadrowiczki złapały kontakt w 67 minucie gry. Perfekcyjnie wykonany rzut wolny wpadł prosto do siatki obok interweniującej Izy Siekierskiej, która nie miała zbyt dużo do powiedzenia przy tym precyzyjnym uderzeniu.  Mimo to, Miedź nie pozwoliła aby kadrowiczki poszły za ciosem i… dorzuciła jeszcze jedno trafienie. Gola na 3:1 zdobyła niezawodna Karolina Naporowska, która wykończyła szybką kontrę naszych piłkarek.

Kadra DZPN U-16 – Miedź Legnica 1:3 (0:2)

Bramki dla Miedzi: 15 Achcińska, 30 Pater, 74 Naporowska.

Miedź Legnica: Walter – Ostrowska, Kowalik, Maskiewicz, Achcińska, Firuta, Bajsarowicz, Cybulska, Mętel, Naporowska, Czapluk. Grały także: Pater, Stojanowska, Kaleta, Urbaniak, Andrzejewska, Bierowiec, Siekierska, Kaźmierczak.