SPARING: Kobiety wysoko wygrywają z Piastem

20.02.2016, 20:46

2016_sparing_-_kobiety_-_piast_nowa_ruda.jpgPodopieczne trenera Rafała Sarnickiego w drugim tegorocznym sparingu pokonały na własnym boisku Piasta Nowa Ruda 8:0. Mecz był podzielony na trzy tercje po 25 minut każda.

Pierwsza tercja sobotniego spotkania zakończyła się prowadzeniem legniczanek 1:0 po golu Adrianny Achcińskiej. W drugiej tercji legniczanki mocniej zaatakowały i zdobyły kolejne gole. Najpierw Monika Bierowiec pokonała bramkarkę uderzeniem głową. Następnie Julia Maskiewicz popisała się mocnym uderzeniem z dystansu i podwyższyła na 3:0. Najwięcej, bo aż 5 bramek, padło w trzeciej odsłonie tego spotkania. Najpierw Marlena Bajsarowicz dobiła bezpańską piłkę z najbliższej odległości, później Maskiewicz ponownie pokonała bramkarkę z dystansu i zrobiło się 5:0. Szóstego gola zdobyła Estera Cybulska. Kapitanka legnickiego zespołu wślizgiem wykończyła płaskie dośrodkowanie w pole karne. Najpiękniejsza bramka meczu była dziełem Gabrieli Kowalik. Reprezentantka Polski uderzyła zza pola karnego nie do obrony, a piłka wpadła tuż pod poprzeczkę. Ostatniego gola zdobyła Marta Mętel.

Miedź Legnica – Piast Nowa Ruda 8:0

Bramki: 2x Maskiewicz, Achcińska, Bierowiec, Bajsarowicz, Cybulska, Kowalik, Mętel.

Miedź Legnica (1 tercja): Kaźmierczak – Kowalik, Ostrowska, Maskiewicz, Bajsarowicz, Cybulska, Mętel, Firuta, Achcińska, Czapluk, Naporowska.

Miedź Legnica (2 tercja): Walter – Plecety, Andrzejewska, Ostrowska, Bierowiec, Cybulska, Achcińska, Stojanowska, Urbaniak, Pater.

Miedź Legnica (3 tercja): Siekierska – Ostrowska, Achcińska, Maskiewicz, Firuta(Osmańska), Kowalik, Czapluk, Cybulska, Mętel, Bajsarowicz (Stachurska), Bystryk.