Sparing: Miedź – Piast Żmigród 5:1

03.02.2017, 21:10

sparing-piast.JPGW meczu sparingowym rozegranym w Środzie Śląskiej Miedź pokonała 3-ligowego Piasta Żmigród 5:1. Premierowe trafienie w barwach legnickiej drużyny już w jednej z pierwszych akcji zaliczył nowy napastnik Dejan Djermanović.

Mecz Miedzi z Piastem miał się odbyć na bocznym boisku w Legnicy, ale te plany pokrzyżowała niekorzystna aura. Z powodu oblodzenia murawy spotkanie zostało przeniesione do Środy Śląskiej. Tam sztuczna murawa była w lepszym stanie, za to drużyny rywalizowały… w gęstej mgle. Już w jednej z pierwszych akcji do bramki po strzale głową trafił Dejan Djermanović. Słoweński napastnik był aktywny, często pokazywał się w polu karnym i szukał krótkiego rozegrania piłki z partnerami. Na 2:0 podwyższył Wojciech Łobodziński, który strzałem z dalszej odległości nie dał szansę na obronę bramkarzowi Piasta. Rywale jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktową bramkę po prostopadłym podaniu, ale nie byli w stanie dłużej zagrozić bramce Miedzi.

W drugiej połowie Miedź nadal atakowała i zdobyła kolejne bramki. W 52. oraz 61. min dwa razy golkipera Piasta pokonała uderzeniami bezpośrednio z rzutu wolnego (niemal z tego samego miejsca) Filip Karbowy. Wynik na 5:1 ustalił w końcówce Jakub Chrzanowski.

Miedź w sobotę będzie jeszcze trenować w Legnicy, a w poniedziałek drużyna wyleci na zgrupowanie do Turcji.

MIEDŹ LEGNICA – PIAST ŻMIGRÓD 5:1 (2:1)

Bramki dla Miedzi: Djermanović (2), Łobodziński (25), Karbowy 2 (52, 61), Chrzanowski (83).

MIEDŹ (I połowa): Kapsa – Bartczak, Stasiak, Midzierski, Trifonov, Rasak, Garguła, Łobodziński, Forsell, Rybicki, Djermanović; (II połowa): Sapela – Gorskie, Księżniakiewicz, de Amo, Telichowski, Karbowy, Łuszkiewicz, Gardzielewicz, Pennanen, Marquitos, Chrzanowski.