Sparing: Raków Częstochowa – Miedź 4:4

10.02.2016, 13:35

2016_SPARING_-_SFC_Opava_-_98.JPGW rozegranym w Wałbrzychu meczu sparingowym Miedź zremisowała z czołowym zespołem II ligi – Rakowem Częstochowa 4:4. Bramki dla legniczan zdobyli Bartosz Ślusarski, Tadas Labukas, Łukasz Garguła oraz testowany słowacki napastnik Jakub Vojtus. Był to ostatni mecz kontrolny legniczan przed wylotem na zgrupowanie w Turcji.

W wyjściowym składzie Miedzi znalazł się 22-letni Jakub Vojtus, zaproszony przez Miedź na testy. Słowacki napastnik bardzo dobrze rozpoczął spotkanie, bo już w 15 minucie otworzył wynik strzałem z 12 metrów. Akcję długim podaniem w kierunku skrzydłowego zainicjował Błażej Telichowski, Marcin Garuch zgrał piłkę w pole karne, a Vojtus nie dał szans bramkarzowi Rakowa. Już 3 minuty później było 2:0 po tym, jak sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Bartosz Ślusarski. Raków kontaktowego gola zdobył tuż przed przerwą. W polu karnym faulował Rumen Trifonov, a jedenastkę na gola zamienił Figiel.

W drugiej połowie trener Tarasiewicz wymienił całą jedenastkę, a Miedź szybko podwyższyła prowadzenie. W 52. min przechwyt na połowie rywala zanotował Marek Gancarczyk, zagrał prostopadle w pole karne do Tadasa Labukasa, a ten zdobył trzecią bramkę dla Miedzi. W 68. min legniczanie po raz czwarty pokonali bramkarza Rakowa. Konkretnie zrobił to Łukasz Garguła, który umieścił piłkę w siatce ładnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego. W 74. min zaatakował Raków i zdobył druga bramkę – po rzucie rożnym jeden z rywali strącił piłkę głową do siatki. W 78. min częstochowianie zdobyli kolejną bramkę – tym razem Kapsę pokonał Pawlusiński. Chwilę później mógł paść kolejny gol dla Miedzi, ale po dobrze rozegranym rzucie wolnym Keon Daniel strzelił głową tylko w poprzeczkę. Raków w ostatniej minucie zdołał wyrównać po kontrze za sprawą Piątka.

Jeszcze dziś na naszej stronie znajdziecie materiał filmowy z meczu z wypowiedziami trenera Ryszarda Tarasiewicza. Zapraszamy!

RAKÓW CZĘSTOCHOWA – MIEDŹ LEGNICA 4:4 (1:2)

Bramki: Figiel (44-karny), Kamiński (74), Pawlusiński (78), Piątek (90) oraz Vojtus (15), Ślusarski (18), Labukas (52), Garguła (68).

MIEDŹ (I połowa): Smug – Bartczak, Stasiak, Telichowski, Trifonov, Cierpka (35 Rasak), Łuszkiewicz, Garuch, Ślusarski, Łobodziński, Vojtus; (II połowa): Kapsa – Lafrance, Midzierski, Artjunin, Gorskie, Rasak, Daniel, Subbotin, Garguła, Gancarczyk, Labukas.