SPARING: Siedem bramek w sparingu Miedzi II – Fot. B. Hamanowicz

10.02.2024, 19:51
Miedź II Legnica w sobotę zmierzyła się Karkonoszami Jelenia Góra. Gracze trenera Łukasza Bulińskiego stworzyli sporo okazji bramkowych, z czego wykorzystali cztery. Gospodarze odpowiedzieli trzema bramkami.

Był to bardzo ciekawy mecz dla oka. Na boisku nie brakowało walki i sytuacji bramkowych. Miedź już po 15 minutach mogła prowadzić przynajmniej trzema golami, jednak nasi zawodnicy byli nieskuteczni w finalizacji. Pierwszy gol padł dopiero w 40 minucie meczu. Po dośrodkowaniu w pole karne jeden z graczy gospodarzy uderzył przy krótkim słupku i trafił do siatki. Karkonosze długo nie były na prowadzeniu. Już trzy minuty później Marcin Garuch zobaczył wysuniętego bramkarza i przelobował go z połowy boiska doprowadzając do wyrównania.

W drugiej odsłonie gra lekko się zaostrzyła, a co ważne, znów nie brakowało okazji na kolejne bramki. Warto zauważyć, że w drugiej części dwukrotnie legniczan uratowała poprzeczka. Mimo to, Miedź walczyła o swoje, a mocny sygnał do zdobywania goli dał ponownie doświadczony Garuch. Popularny „Gary” wykorzystał złe podanie bramkarza Karkonoszy i przecinając je w świetle bramki trafił mocno pod poprzeczkę. Miedź prowadziła 2:1. Jeleniogórzanie w 65 minucie doprowadzili do remisu po wykorzystaniu prostopadłego podania w pole karne Miedzi. Do 80 minuty gra toczyła się cios za cios. Jednak to legniczanie zdobyli kolejnego gola jako pierwsi. Skrzypczak podał do Żarkowskiego, a ten płaskim strzałem w kierunku długiego słupka dał Miedzi trzeciego gola. Trzy minuty później Szymon Skrzypczak podwyższył z rzutu karnego pokonując bramkarza Karkonoszy efektowną „Panenką”. Gospodarze w końcówce zdołali jeszcze zdobyć jedną bramkę ustalając wynik spotkania na 3:4.

- Na przestrzeni ośmiu dni jest to nasz czwarty mecz kontrolny. Popełnialiśmy w tym spotkaniu błędy w obronie, które nie powinny nam się zdarzyć. Dodatkowo straciliśmy trzy gole, z których przynajmniej dwóch powinniśmy uniknąć. Cieszę się, że jesteśmy skuteczniejsi w ataku. Zdobyliśmy dziś cztery gole i podobnie było w zeszłym tygodniu. To na pewno cieszy choć mieliśmy dziś kilka niewykorzystanych okazji. Jednak wciąż pracujemy – tak trener Łukasz Buliński podsumował sparing w Jeleniej Górze.

Karkonosze Jelenia Góra - Miedź II Legnica 3:4(1:1)

Bramki: (43')(55') Garuch, (80') Żarkowski, (83') Skrzypczak (k).

Miedź Legnica: Lipiec (46’ Zaw. Testowany) - Poliński, Orzechowski, Żarkowski, Poznański (60’ Maszało) - Garuch (75’ Kania), Czornij (60’ Stróżyński), Ciapa, Szymoniak (46’ Okoh) - Skrzypczak, Stępień (70’ Manikowski).