Sparing: Śląsk Wrocław – Miedź Legnica 0:1

24.03.2017, 13:54

djermanovi.JPGW meczu sparingowym rozegranym we Wrocławiu Miedź wygrała ze Śląskiem 1:0 po golu Dejana Djermanovicia. Słoweński napastnik wrócił do składu Miedzi po przerwie spowodowanej operacją wyrostka robaczkowego.

Miedź zagrała we Wrocławiu przeciwko Śląskowi bez swojego ofensywnego lidera Petteri Forsella (powołany do reprezentacji Finlandii), ale mimo to dobrze prezentowała się w ataku i pokazała kilka ładnych akcji, po których gorąco było pod bramką gospodarzy. W pierwszej połowie legniczanie dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej gościli w polu karnym Śląska. Aktywny był napastnik Dejan Djermanović, który wrócił już do gry po operacji wyrostka robaczkowego i sprawiał sporo problemów obrońcom Śląska. Na skrzydłach kilka dynamicznych akcji pokazali też Wojciech Łobodziński i Marquitos, ale do przerwy bramki nie padły. Jedyny gol padł w 65. min po bardzo ładnej akcji Miedzi. Do piłki zagranej na prawe skrzydło dopadł Mariusz Rybicki (bardzo aktywny w drugiej połowie), ograł rywala i dośrodkował płasko w pole karne, gdzie futbolówkę przyjął Djermanović i mimo asysty obrońcy obrócił się w stronę bramki i uderzył nie do obrony. Śląsk też kilka razy groźnie zaatakował, ale defensorzy i bramkarz Miedzi wychodzili z tych sytuacji obronną ręką. Warto dodać, że drugiej połowie z dobrej strony na lewej obronie pokazał się debiutujący w Miedzi Giannis Potouridis, który nie tylko pracował w defensywie, ale też kilka razy oskrzydlił akcje ofensywne Miedzi i groźnie dośrodkowywał w pole karne.

ŚLĄSK WROCŁAW – MIEDŹ LEGNICA 0:1 (0:0)

Bramka: Djermanović (65). Sędziował: Kornel Paszkiewicz.

ŚLĄSK: Kamenar (46 Budzyński) – Zieliński (80 Wiech), Celeban, Kokoszka, Augusto – Kovacević (46 Grajciar), Łyszczarz (46 Riera), Madej (46 Morioka), Alvarinho (46 Roman), Engels (46 Pich), Biliński (46 Zwoliński).

MIEDŹ (I połowa): Kapsa – Bartczak, de Amo, Midzierski, Gorskie, Daniel, Pennanen, Łobodziński, Garguła, Marquitos, Djermanović; (II połowa): Sapela – Gorskie, Stasiak, Midzierski, Potouridis, Łuszkiewicz, Łobodziński (60 Trifonov), Bartulović, Marquitos, Rybicki, Djermanović.