To nie Prima Aprilis! Miedź wygrała w Sosnowcu!!!

01.04.2016, 21:02

2015_Miedz_-_Zaglebie_Sosnowiec_1-4_-_66.jpgW meczu 24. kolejki I ligi Miedź wygrała w Sosnowcu z Zagłębiem 1:0! Bramkę na wagę pierwszego zwycięstwa w tej rundzie i cennych trzech punktów zdobył kapitan Miedzianki Wojciech Łobodziński!

W pierwszej połowie w Sosnowcu inicjatywa należała do Miedzi, która długi fragmentami rozgrywała piłkę na połowie rywali i często gościła w ich polu karnym, tworząc kilka niezłych sytuacji do zdobycia gola. Już w 11. minucie Miedź powinna prowadzić. Igor Subbotin na pełnej szybkości wpadł w pole karne z piłką przy nodze i uderzył bardzo mocno, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką bramki Zagłębia! W 18. min z dystansu strzelał Łuszkiewicz, a po rykoszecie piłka przeleciała tuz obok słupka. W 36. Min po faulu na Subbotinie sędzia Pskit podyktował rzut wolny dla Miedzi tuż sprzed pola karnego Zagłębia. Łukasz Garguła mocno przymierzył w okienko bramki, ale Fabisiak zdołał jedną ręką wybić piłkę na róg. W kilku innych akcjach legniczanom zabrakło nieco precyzji. Z kolei Zagłębie było groźne głównie w kontrach, w których pomocnicy prostopadłymi zagraniami za plecy obrońców Miedzi szukali szybkiego Jakuba Araka. Defensywa Miedzi była jednak czujna i kilka razy złapała napastnika Zagłębia na pozycji spalonej. Bardzo dobrze w bramce Miedzi spisywał się Paweł Kapsa, który w odpowiednich momentach skracał dystans, wyłapywał dośrodkowania rywali, a w 10. minucie pewnie obronił bardzo mocny strzał Roberta Bartczaka.

W drugiej połowie Miedź nadal przeważała i szukała okazji do zdobycia bramki. Wreszcie gol na wagę pierwszego zwycięstwa w tej rundzie padł w 57. Minucie. Gancarczyk przedarł się lewą stroną i zagrał w pole karne, a bramkarza ładnym strzałem pokonał Wojciech Łobodziński!

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - MIEDŹ LEGNICA 0:1 (0:0)

Bramka: Łobodziński (57). Żółte kartki: Udovicić, Ryndak oraz Bartczak, Cierpka. Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

ZAGŁĘBIE: Fabisiak - Fonfara (80 Paluchowski), Vezalov, Markowski, Udovicić, Matusiak, Ryndak, Wilk (59 Pribula), Bartczak, Arak, Fidziukiewicz (54 Martinez).

MIEDŹ: Kapsa - Bartczak, Stasiak, Midzierski, Gorskie, Rasak (90 Cierpka), Łuszkiewicz, Łobodziński (88 Forsell), Garguła, Labukas, Subbotin (46 Gancarczyk).