Trzecia liga, trzecia liga, Miedzianka!!!

01.05.2015, 18:21

2015_Miedz_2_-_bks_boleslawiec_awans_-_121.jpgMiedź II Legnica w przyszłym sezonie będzie występować na boiskach III ligi. Legniczanie przypieczętowali długo oczekiwany awans spotkaniem domowym z BKS Bolesławiec. Gracze trenera Piotra Jacka pokonali przeciwników 4:0 i zasłużenie cieszyli się z ogromnego sukcesu, który osiągnęli ciężką pracą.

Miedź II już na siedem kolejek przed końcem zapewniła sobie awans do III ligi. Legniczanie wzorem najlepszych europejskich zespołów pozostawili pozostałe drużyny daleko w tyle. Legniczanie pod wodzą trenera Jacka nie przegrali w tym sezonie ani jednego meczu, Adam Wasilewski najlepszy strzelec drużyny ma aktualnie na koncie 30 goli. – Myślę, że wiele czynników złożyło się na ten sukces. Przede wszystkim zaprocentowała ciężka praca jaką razem wykonaliśmy. Dodatkowo budowały nas osiągane wyniki. To, że nie przegraliśmy jeszcze meczu i umieliśmy dotychczas zdobywać dużo goli, na pewno scementowało tę drużynę zarówno na boisku jak i poza nim – mówił po wygranym meczu dającym promocję do III ligi Piotr Jacek trener Miedzi II.

Legniczanie w znakomitym stylu awansowali o klasę wyżej. Mimo to, wciąż mają przed sobą jeden ważny cel. – Pozostało jeszcze siedem kolejek. Oczywiście, że cieszymy się z awansu, ale chcielibyśmy zakończyć ten sezon nie przegrywając meczu – dodał ambitnie Kamil Zieliński pełniący rolę kapitana w drużynie Miedzi II.

Wracając do meczu z BKS, Miedź objęła prowadzenie już po pierwszej wyprowadzonej akcji. Gola w 2 minucie zdobył Przemysław Wichłacz. Na 2:0 w 12 minucie podwyższył niezawodny Wasilewski, który dobił uderzenie z rzutu wolnego Tomasza Wojciechowskiego. – Mam nadzieję, że jeszcze zdobędę kilka goli w tym sezonie. Jeśli koledzy dalej będą dogrywali mi takie piłki, które wystarczy włożyć do pustej bramki, to wierzę, że będzie dobrze – mówił po meczu popularny „Wasia”, który zdobył w tym spotkaniu swoją 30 bramkę w tym sezonie.

Jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył Kamil Zieliński wykorzystując sytuację sam na sam. Czwarta bramka padła w 80 minucie gry. Jej autorem był Łukasz Chodyga. Po zakończeniu spotkania legniczanie w okolicznościowych koszulkach odebrali gratulacje z rąk Andrzeja Dadełło, Janusza Kudyby i kolegów z pierwszego zespołu. Następnie świętowali.

Miedź II osiągnęła cel, którym był awans do III ligi. Legniczanie w znakomitym stylu, bez żadnej porażki i do tego na siedem kolejek przed końcem sezonu uzyskali bezpieczną przewagę dającą ostateczny sukces.

Miedź II Legnica – BKS Bolesławiec 4:0 (3:0)

Bramki: 2 Wichłacz, 12 Wasilewski, 44 Zieliński, 80 Chodyga.

Miedź II Legnica: Bledzewski (84 Mucha D.) – Ciunowicz, Mrowiec, Księżniakiewicz (70 Wosiek), Oleksa, Zieliński (60 Murawski), Cierpka (73 Wachowiec), Wichłacz (34 Chodyga), Kuśnierz, Wojciechowski (67 Kulasa), Wasilewski.