Aktualności

Akademia

Wielkie testowanie w Akademii Miedzi. Możesz spełnić swoje marzenie

13.05.2019, 10:28
W dniach 23-24 maja odbywać się będą otwarte testy szkoleniowe w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Koordynator testów trener Krzysztof Skrzypek zachęca do udziału w wydarzeniu i zdradza co czeka uczestników.

Tym razem czekają nas dwudniowe, otwarte testy w Akademii Miedzi.

Przez nasze wszystkie media społecznościowe, Szkołę Mistrzostwa Sportowego, główną stronę Miedzi Legnica zamieściliśmy informację o tym, że zapraszamy wszystkich chętnych i odważnych do sprawdzenia swoich możliwości. Mamy świadomość tego, że nie jesteśmy w stanie pojawić się w każdym miejscu i zobaczyć każdego zawodnika. Chcemy zachęcić wszystkich adeptów piłki nożnej, żeby przyjechali sprawdzić się pod naszym okiem i być może uzyskali wskazówkę, która pozwoli im się rozwinąć. Do 20 maja czekamy na zgłoszenia w rocznikach od 2005 do 2009. Następnie te osoby przyjadą do nas, spotkamy się podczas dwóch dni – 23 i 24 maja. Jednego dnia w testach uczestniczyć będą starsi chłopcy, drugiego dnia młodsi. Zawodnicy podejmą się próby sprostania oczekiwaniom treningowym, które są u nas na co dzień. Na tej podstawie spróbujemy odnotować sobie pierwsze obserwacje. Zawodnicy, którzy będą się wyróżniać, dostaną zaproszenie na zaplanowane na czerwiec zamknięte konsultacje dla wyłonionych przez nas w procesie obserwacji. Nie ukrywam, że chcielibyśmy, żeby jak najwięcej osób do nas przyjechało, bo jak to mówi znane powiedzenie – marzenia się same nie spełniają, trzeba im pomóc się spełnić. My dajemy narzędzia, a pozostaje pytanie czy zostaną one wykorzystane.

Nie ma limitu uczestników? Każdy, kto czuje się na siłach i ma taką ambicję, może się zgłosić?

Dokładnie tak. Jak sama nazwa mówi, są to testy otwarte, więc my tak naprawdę będziemy zadowoleni, jeżeli liczba uczestników będzie duża. Nawet jeżeli ktoś nie zakwalifikuje się do testów zamkniętych, to zostanie w naszych dokumentach, w naszej kartotece, że był u nas. Wtedy taką osobę monitorujemy, a brak zaproszenia na testy zamknięte nie oznacza, że nasza przygoda się kończy. Konsultacje są regularnie prowadzone i poprzez zapisanie takiej osoby, mamy możliwość zaproszenia w kolejnym sezonie, żeby przyjrzeć się tym, których nie byliśmy pewni. Mamy też świadomość, że pierwsze wrażenie może być mylne. Osoby, u których zauważymy cechę, na której można oprzeć ocenę, zaprosimy ponownie. Jest to duża szansa po pierwsze na pokazanie się, po drugie na danie sobie szansy na kolejne powołania, a po trzecie na skorzystanie z doświadczenia trenerów Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica, mogących podpowiedzieć w jakim elemencie się poprawić, co trzeba zmienić, żeby zyskać możliwość dalszego rozwoju.

Jak będą wyglądały już same zajęcia? Co prawda czekają nas dwa dni testów, ale przecież spodziewamy się sporej liczby uczestników.

Na pewno będziemy chcieli wprowadzić w uproszczonym elemencie testy motoryczne, które na co dzień prowadzimy w akademii. Natomiast skupimy się przede wszystkim na ocenie umiejętności piłkarskich przez grę. Szukamy zawodników, którzy grają w piłkę i dlatego będziemy skupiać się na piłce. Nie będą to elementy klasyczne, prowadzenie zygzakiem i inne podobne próby. Będzie to raczej piłka nożna, w małych grupach i większych formach, obserwowanych przez wyznaczonych trenerów. Udział w testach wezmą wszyscy szkoleniowcy. Będziemy notować, obserwować zawodników, zwracać uwagę na ich zaangażowanie, na ich mentalność w czasie gry, na podejmowane decyzje, na szybkość podejmowanych decyzji czy na takie elementy jak analiza swoich błędnych decyzji i umiejętność ich poprawienia.

Zapisy rozpoczęły się niedawno, ale może trener powiedzieć ilu zawodników zgłosiło się do tej pory?

Jest już po około dwadzieścia osób w każdej z grup. Ale mamy świadomość, że zapisy dopiero się rozpoczęły. Okres majówki na pewno był okresem rozprężenia i jesteśmy przekonani, że ta liczba zdecydowanie wzrośnie. W poniedziałek niektórzy zaczęli się budzić do regularnego działania, więc myślimy, że gdy w klubach dojdzie do porozumienia kto może zawieść chłopca, kto może w tym pomóc, to w czwartek i piątek spodziewamy się większej liczby zgłoszeń.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/