4 Liga: Pierwsza … bolesna przegrana

26.10.2013, 17:23

2013_orkan_miedz_2_-_5.jpgMiedź II Legnica nie jest już jedyną niepokonaną drużyną w czwartej lidze. Zespół prowadzony przez Władysława Morocha przegrał w Szczedrzykowicach z Orkanem 1:4. Katem legniczan okazał się być Michał Piechuta, który jeszcze przed przerwą skompletował klasyczny hattrick.

Miedź w tym spotkaniu nie przypominała tej, która wygrywała hurtowo mecze od początku bieżącego sezonu. Legniczanie stracili pierwszego gola po zamieszaniu w polu karnym. Najczujniejszy okazał się Michał Piechuta, który mocnym uderzeniem nie dał szans Winogrodzkiemu. Ten sam zawodnik cztery minuty po zdobyciu bramki uderzał jeszcze raz, ale na szczęście legniczan piłka odbiła się od słupka. W 27 minucie meczu Patryk Oleksa został nastrzelony piłką w rękę, za co arbiter podyktował rzut karny. Pewnym wykonawcą był ponownie Piechuta. Dwie minuty później Dawid Grittner dośrodkował w pole karne, a w poprzeczkę po uderzeniu głową trafił Zatwarnicki. Gospodarze szybko wyprowadzili kontrę i zdobyli trzeciego gola za sprawą Michała Piechuty. Od 44 minuty Miedź musiała radzić sobie w osłabieniu. Po dalekim wyjściu Winogrodzki ratując bramkę zahaczył jednego z graczy Orkana, za co sędzia wyrzucił naszego bramkarza z boiska.

Po przerwie na boisku pojawili się zmiennicy. Gra jednak nie uległa znaczącej zmianie. Miedź próbowała zagrażać bramce pilnowanej przez Grzegorza Sinanisa, ale ten mimo kilku błędów, bronił strzały legniczan z ogromną pasją. Najbliżej pokonania Sinanisa był w tym spotkaniu Przemysław Wichłacz, ale mocno uderzona przez niego piłka z rzutu wolnego nie zaskoczyła golkipera Orkana. W 57 minucie Kamil Szcześniak po szybkiej akcji podwyższył na 4:0. Miedź było tego dnia stać tylko na trafienie honorowe. Po dalekim wykopie, piłka szczęśliwie przeszła dwóch graczy Orkana, po czym trafiła pod nogi Kamila Zielińskiego, który w sytuacji sam na sam zdobył honorowego gola.

Orkan Szczedrzykowice - Miedź II Legnica 4:1 (3:0)

Bramki: 15, 27(k), 29 Piechuta, 57 Szcześniak – 88 Zieliński

Miedź II: Winogrodzki CZ – Oleksa (44 Kopystiański), Wosiek, Księżniakiewicz, Grittner, Bany, Zieliński, Kiełpiński (65 Kulikowski), Zatwarnicki (46 Wichłacz), Kuśnierz, Murawski (46 Wasilewski).