Kluby Partnerskie

Kamiennogórska Akademia Piłkarska


Rok założenia: 2015r. 

Historia: Klub: Stowarzyszenie kultury fizycznej, powstało w 2015 r. z inicjatywy grupy rodziców - społeczników, którzy chcieli stworzyć ofertę treningów piłki nożnej dla dzieci i młodzieży w Kamiennej Górze. Głównym celem była i jest aktywizacja młodych ludzi do uprawiania sportu. Jednocześnie umożliwienie tym najzdolniejszym rozwoju w profesjonalnych akademiach piłkarskich.  Już od ponad dwóch lat współpracujemy z trenerami techniki indywidualnej, aktualnie Performance Academy, by stworzyć naszym młodym adeptom warunki treningowe, jakie oferują duże miasta. 
Ilość szkolnych aktualnie zawodników:
 90-110 
Zawodnicy z kontynuacją ścieżki rozwoju w Miedzi:
 Karol Szczepaniak, Karol Olszański, Karol Steczko, Krystian Steczko, Szymon Głowiński, Marcin Wolak,Oktawian Wasilewski,Michał Mikielewicz, Filip Ladenberger, Aleks Wojtkiewicz, Łukasz Olszak, 
Strona internetowa: 
https://kamiennogorskaakademiapilkarska.sportbm.com
Facebook:
 https://www.facebook.com/16KAP/

LKS "Cicha Woda" Tyniec Legnicki


Rok założenia: 1967
Klub został stworzony dzięki ambicji i chęci uprawiania sportu przez młode osoby. W większości byli to mieszkańcy Tyńca Legnickiego. Nazwa drużyny powstała od rzeki plynacej przez miejscowość Tyniec Legnicki, która nosi nazwę Cicha Woda. Klub nieprzerwanie funkcjonuje do dziś ciesząc się już 55-letnią tradycją. Prezesem Klubu jes Robert Garuch nieprzerwanie od 45 lat. Klub jako stowarzysnie funkcjonuje od 2004 r. Wtedy też powstał Herb Klubu.
Ilość szkolnych aktualnie zawodników:

Zawodnicy z kontynuacją ścieżki rozwoju w Miedzi:

- Marcin Garuch
- Piotr Dyrda
- Kamil Zatłokiewicz
Strona internetowa: 
brak
Facebook:
 brak

Szkółka Piłkarska Footballove


Rok założenia: 2021
Historia: 
Rok 2021 to początek funkcjonowania naszej sekcji, która jest integralną częścią  stowarzyszenia sportowego LKS Cicha Woda Tyniec Legnicki. Szkółka stworzona przez wychowanków Macieja Bronkę i Marcina Garucha przy współpracy z zarządem. Tworząc opcje szkolenia dzieci i młodzieży w klubie w którym stawiali swoje pierwsze kroki wyszli naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa. Chcieliśmy dać możliwość do uprawiania sportu, a w szczególności pilki noznej.
Ilość szkolnych aktualnie zawodników: 
30-50
Zawodnicy z kontynuacją ścieżki rozwoju w Miedzi: 

Strona internetowa: 
brak
Facebook: 
 https://www.facebook.com/spfootballove/

Gminna Akademia Piłkarska Męcinka Rok założenia: 2019
Historia: 
Działania akademii skierowane są przede wszystkim na upowrzechnianie sportu w tym przypadku piłki nożnej, zdrowego stylu życia, oraz przedstawienie dzieciom i młodzieży z gminy Męcinka alternatywy dla spędzania czasu przed komputerem. Ważna jest dla nas również integracja mieszkańców naszej gminy, dlatego angażujemy nie tylko dzieci, ale także rodziców, organizując wspólne treningi.
Ilość szkolnych aktualnie zawodników: 
30-40
Zawodnicy z kontynuacją ścieżki rozwoju w Miedzi:
 Filip Furmanik, Marcel Kaczkowski, Ian Kaczkowski, Nikodem Łoniewski, Dawid Pokusa.
Strona internetowa: 
brak
Facebook: brak

GZ LZS Grodków 
Rok założenia: od 2012 szkolenie dzieci 
Historia: 
Nadrzędnym celem klubu jest rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży poprzez wszechstronne szkolenie ruchu z elementami techniki piłkarskiej aby wychować zdrowego i zakochanego w piłce, młodego człowieka. Klub dąży do tego, aby jak najlepiej inwestować w rozwój jednostki i pomagać najzdolniejszym zawodnikom w spełnieniu sportowych marzeń z perspektywą gry na jak najwyższym poziomie. Proces szkoleniowy obejmuje przestrzeń od kategorii żak do junior młodszy. Kadra szkoleniowa zbudowana jest z 7 trenerów. 
Ilość szkolnych aktualnie zawodników: 
60-70
Zawodnicy z kontynuacją ścieżki rozwoju w Miedzi:
 Kacper Kapica
Strona internetowa: 
brak
Facebook: https://www.facebook.com/LZSGrodkow


ISKRA KOCHLICE

SZKÓŁKA TECHNIKI FUNDAMENTALNEJ


MŁODE WILKI KĄTY WROCŁAWSKIERok założenia: 2015
Uczniowski Klub Sportowy Młode Wilki Kąty Wrocławskie to projekt, którego początki sięgają 2015 roku. Celem było wówczas zorganizowanie ciepłego i przyjaznego miejsca dla lokalnych dzieciaków, w którym mogłyby miło spędzić czas. Dobra zabawa była celem nadrzędnym, ale zarówno wtedy, jak i dziś, idzie ona w parze z profesjonalną pracą trenerów.
Klub stawia na szkolenie uczące przede wszystkim wysokiej kultury gry i odpowiednich zachowań na boisku. Trenerzy dbają o przestrzeganie zasad fair-play, tak by nie tylko szkolić piłkarzy, ale też wychowywać przyzwoitych ludzi. Klub występuje w turniejach, ligach,  oraz organizuje zimowe i letnie obozy sportowe.
Ilość szkolnych aktualnie zawodników: 70-80
Zawodnicy z kontynuacją ścieżki rozwoju w Miedzi
:

Kamil Wybieralski
Karol Wybieralski

Facebook
https://www.facebook.com/Młode-Wilki-Kąty-Wrocławskie-681755305257717


KS WILKOWIANKA WILKÓW

Rok założenia: 1959
Działaniem priorytetowym Klubu Sportowego Wilkowianka Wilków jest szerzenie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży z obszarów wiejskich, co odbywa się poprzez prowadzenie dla nich regularnych zajęć sportowych. Treningi, zwłaszcza wśród grup najmłodszych, przyjmują charakter ćwiczeń ogólnorozwojowych, wspomagających kompletny rozwój psychoruchowy dzieci. Młodzi adepci i młode adeptki sztuki piłkarskiej, nie tylko doskonalą swoje umiejętności na boisku, ale też uczą się sumienności, odpowiedzialności, koleżeństwa i pokonywania własnych słabości. Klub od 4 lat organizuje wakacyjny obóz piłkarski, podczas którego zapewnia nie tylko szeroką ofertę zajęć sportowych, ale też zajęcia o charakterze terapeutycznym, coachingowym prowadzone przez specjalistów w tej dziedzinie, co jest wyrazem świadomego, holistycznego podejścia do rozwoju młodych zawodników. Dzięki zapewnieniu dzieci i młodzieży opieki profesjonalnej kadry trenerskiej, bogatej oferty szkoleniowej oraz bazy treningowej na wysokim poziomie, oferta klubu od lat spotyka się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, nie tylko z terenu gminy Złotoryja, ale i całego powiatu złotoryjskiego, czego efektem jest powołanie w 2022 roku Gminnej Akademii Piłkarskiej, która swoje zajęcia przeprowadza w miejscowościach z terenu Gminy Złotoryja.

Ilość szkolnych aktualnie zawodników: 180

Strona internetowa
http://www.wilkowianka.futbolowo.pl

Facebookhttps://www.facebook.com/WilkowiankaWilkow


NYSA KŁACZYNARok założenia: 1952 r. 
Nysa Kłaczyna to mały klub z Dolnego Śląska, którego historia sięga 1952 roku. Nazwa drużyny powstała od rzeki płynącej przez miejscowość. W późniejszych latach stworzono ofertę treningów piłki nożnej dla dzieci i młodzieży. Klub w 1988 roku w turnieju młodzieżowym "Piłkarska Kadra Czeka" na stadionie warszawskiej Legii w przerwie meczu ligowego z rąk Kazimierza Górskiego odebrał puchar za zajęcie pierwszego miejsca. Ostatnim dużym sukcesem jest trzecie miejsce dzieci z rocznika 2011 w finale turnieju Tauron Energetyczny Junior CUP w hali Tauron Arena w Krakowie w 2019 r. Ważna jest dla nas również integracja mieszkańców naszej gminy, dlatego angażujemy nie tylko dzieci, ale także rodziców, organizując różne wydarzenia sportowe i integracyjne. Ponadto chcemy dać możliwość rozwoju najzdolniejszym w profesjonalnych akademiach piłkarskich.  

Ilość szkolnych aktualnie zawodników:
50-60 


Zawodnicy z kontynuacją ścieżki rozwoju w Miedzi

 
Facebook:
 Nysa Kłaczyna Facebook


G
KS GRĘBANINRok założenia: 2013

GKS Grębanin, jako stowarzyszenie kultury fizycznej, prowadzące działalność w zakresie sportu i rekreacji ruchowej, został reaktywowany w 2013 r. przez swoich wychowanków tj. Roberta Szuberta i Damiana Jerzyka. Głównym celem GKS Grębanin jest mobilizacja młodych ludzi do uprawiania sportu i zdrowego stylu życia. GKS Grębanin kładzie nacisk na jak największy rozwój zawodników i stara się zapewnić im warunki do gry na jak najwyższym poziomie. W trakcie szkolenia GKS Grębanin przykłada dużą wagę, aby pomóc zawodnikom w rozwoju psychofizycznym. GKS Grębanin pomaga najzdolniejszym zawodnikom spełniać sportowe marzenia. 
Ilość szkolnych aktualnie zawodników: 
Zawodnicy z kontynuacją ścieżki rozwoju w Miedzi:
MATEUSZ MARCINIAK 
Strona internetowa: brak
Facebook: TUTAJRok założenia: 2017

Akademia Piłkarska Futgol, jako uczniowski klub sportowy, powstała w czerwcu 2017 r. Głównym założeniem Akademii Piłkarskiej Futgol było stworzenie jak najlepszych warunków do trenowania piłki nożnej wszystkim dzieciom z gminy Czarny Bór, na terenie której, żaden klub wcześniej nie prowadził szkolenia dzieci i młodzieży we wszystkich kategoriach wiekowych. Nadrzędnym celem Akademii Piłkarskiej Futgol jest zapewnienie wszechstronnego i usystematyzowanego szkolenia dla chłopców i dziewcząt, a także wychowanie przez sport w duchu fair play.

Zawodnicy z kontynuacją ścieżki rozwoju w Miedzi:

- Kacper Gryzło

Strona internetowa
futgol.futbolowo.pl
Facebook
https://www.facebook.com/apfutgolAKS STRZEGOM
Rok założenia: 1958
Historia: Pierwszy klub sportowy w Strzegomiu powstał w 1946 , choć nieformalnie działał od 1945roku.  Dysponował siedzibą przekazaną przez pełnomocnika Rządu Polskiego karczmą „pod Brunatnym Jeleniem" oraz sprzętem , który był pozostałością po niemieckim klubie Rott Weiss.
W roku 1948 przeniesiono siedzibę klubu do wyremontowanej hali sportowej. Klub dysponował także bazą boisk poniemieckich: dwie płyty do piłki nożnej, bieżnia, 5 kortów tenisowych, 2 baseny kąpielowe.
W 1949 Robotniczy Klub Sportowy „Len" zostaje podporządkowany Zrzeszeniu Sportowemu „Włókniarz" przyjmując nazwę Klub Sportowy „Włókniarz".
W roku 1956 rozpoczęły się ważne zmiany reorganizacyjne. Decyzją Zrzeszenia Sportowego „Włókniarz" i władz Strzegomia stadion i hala sportowa zostaje przekazana w użytkowanie Rady Naczelnej Zrzeszenia Sportowego „Start" w Warszawie.
W Wojewódzkiej Radzie Narodowej we Wrocławiu został złożony statut klubu, który zostaje zarejestrowany pod numerem 1025 w dniu 09.05.1958.
AKS Strzegom jest to klub wielosekcyjny, gdzie głównym celem klubu jest zapewnienie dzieciom prawidłowego rozwoju psychofizycznego, propagowanie zdrowego stylu życia  oraz zaszczepienie w nich ducha rywalizacji i wychowania poprzez sport. 
W sekcji piłki nożnej  pracuje 11 trenerów którzy obejmują pełny proces szkolenia od grupy skrzata  do piłki seniorskiej na poziomie 4 ligi . 
Ilość szkolnych aktualnie zawodników piłki nożnej: 240.DUE SOCCER ŚWIEBODZICE
Stowarzyszenie klub piłkarski Due Soccer powstał w 2016 roku. Celem klubu jest propagowanie gry w piłkę nożną  oraz podnoszenia umiejętności indywidualnych i zespołowych dzieci ze Świebodzic i okolic.KP BRZEG DOLNY
Rok założenia: 1997Klub Piłkarski Brzeg Dolny powstał oddzielając się od MKS Rokita Brzeg Dolny w 1997 roku. Jest bezpośrednim spadkobiercą i kontynuatorem klubu Rokita, którego początki należy datować na 1946 rok. KP jest najstarszym klubem piłkarskim w Brzegu Dolnym. Obecnie zajmuje się wyłącznie szkoleniem oraz wychowaniem dzieci i młodzieży poprzez sport.

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/