CLJ: Miedź traci zwycięstwo w końcówce

02.02.2014, 15:46

2014_clj_miedz_gornik_zlotoryja_spar_-_9.jpgJuniorzy Miedzi Legnica CLJ prowadzeni przez Bartosza Szymczyka mają za sobą kolejny przedsezonowy sparing. Tym razem przed własną publicznością podejmowali drużynę Górnika Złotoryja. Mimo dużej przewagi legniczan spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Miedź od samego początku nadawała ton grze. Już w ósmej minucie mogło być 1:0 gdyby do bramki w dogodnej sytuacji trafił Maciej Tulik. Chwile później znakomitej sytuacji nie sfinalizował Jakub Polanowski. Jak to w piłce bywa, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Tak też było w tym przypadku. W 12 minucie goście wyprowadzili szybką akcję i objęli prowadzenie. Podopieczni Andrzeja Kisiela nie cieszyli się z korzystnego dla nich wyniku zbyt długo. W 19 minucie Marcin Wasilewski doprowadził do wyrównania, pokonując bramkarza w sytuacji sam na sam.  Remis także nie trwał długo. Cztery minuty później Miedź za sprawą jednego z testowanych graczy podwyższyła na 2:1. Legniczanie byli stroną przeważającą, ale nie zdołali już zdobyć więcej goli, choć mieli do tego jeszcze kilka okazji.

Wynik 2:1 utrzymywał się do 84 minuty. Właśnie wtedy Górnik wyprowadził jedną z nielicznych kontr i zdobył wyrównanie. W drugiej połowie, mimo zmian jakie poczynił Bartosz Szymczyk, Miedź nadal była zespołem lepszym i aktywniejszym pod bramką przyjezdnych. Zabrakło większej skuteczności. Warto dodać, że w zespole z Legnicy testowanych było dwóch piłkarzy. Zarówno testowany bramkarz jak i środkowy pomocnik pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.

Miedź Legnica CLJ – Górnik Złotoryja 2:2 (2:1)

Bramki dla Miedzi: 19 Wasilewski, 23 testowany gracz

Miedź Legnica: Testowany bramkarz – Zatwarnicki, Wachowiec, Miazga, Rybka, Tulik, Polanowski, Wójcik, Gołębiewicz, Testowany gracz, Wasilewski. Po przerwie zagrali także: Kulasa, Myrta, Światły, Michalik, Dyrda, Sz. Rusiecki, J. Rusiecki.