CLJ: Piękne bramki w meczu UKP Zielona Góra

11.05.2014, 18:20

2014_clj_-_ukp_zielona_gora.JPGJuniorzy CLJ Miedzi Legnica zremisowali z UKP Zielona Góra na własnym boisku 2:2. Podopieczni trenera Bartosza Szymczyka byli bardzo blisko wywalczenia w tym ciężkim meczu trzech punktów. Goście ustalili wynik dopiero w końcowych fragmentach meczu.

Legniczanie bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w 3 minucie Łukasz Chodyga popisał się znakomitym uderzeniem zza pole karnego, po którym piłka wpadła bramkarzowi za przysłowiowy „kołnierz”. Kolejny gol padł w 25 minucie, ale nie został uznany, ponieważ sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej po trafieniu Adriana Wójcika. Goście mieli szansę na wyrównanie tuż przed przerwą, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Alan Kopystiański.

UKP wyrównało jednak po przerwie. Jeden z piłkarzy gości wygrał pojedynek w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. Minęły cztery minuty i Miedź ponownie mogła cieszyć się z prowadzenia. Michalik podał do Wójcika a ten uderzył zewnętrznym podbiciem w samo okienko bramki gości. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka. Prowadzenie utrzymywało się do 81 minuty. Właśnie wtedy goście przeprowadzili szybką akcję i doprowadzili do wyrównania.

Miedź Legnica – UKP Zielona Góra 2:2 (1:0)

Bramki: 3 Chodyga, 64 Wójcik – 60 Topolski, 81 Sadowski

Miedź Legnica: Kopystiański – Zatwarnicki,  Wachowiec, Gołębiewicz, Ciunowicz, Kulasa (68 Myrta), Chodyga, Światły, Tulik (64 Michalik), Wójcik (80 Kontraktewicz), Wasilewski (55 Wojciechowski).