CLJ: Porażka na inaugurację

13.08.2022, 14:03
Miedź w inauguracyjnym spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów przegrała na własnym boisku 0:2 z Koroną Kielce.

Spotkanie nie ułożyło się dobrze dla legniczan. Nim minął kwadrans przyjezdni objęli prowadzenie. Piotr Wójcik na bramkę zamienił rzut karny. W 24 minucie prowadzenie gości podwyższył Jakub Zaliński. Miedź próbowała zagrozić rywalom ze stałych fragmentów. Po jednym z nich, w 27 minucie obok bramki z kilkunastu metrów uderzył Maciej Wojtak. Z kolei w 35 minucie Alan Madaliński, uratował zespół, broniąc w sytuacji sam na sam z Wiktorem Nasidłowskim. Bramkarz Miedzi nie dał się zaskoczyć także w 41 minucie.

Tuż po przerwie goście mogli podwyższyć, ale po składnej akcji w polu karnym zielono-niebiesko-czerwonych piłka minęła bramkę. W 49 minucie znów wykazać musiał się Madaliński. Trzy minuty później wyraźnie nad bramką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Bartłomiej Moch. Za chwilę groźną akcją odpowiedziała Miedź, ale dwie próby nie przyniosły rezultatu. Na boisku nie brakowało walki, ale wynik już się nie zmienił.

- Na pewno było w tym meczu kilka dobrych momentów w naszym wykonaniu. Popełniliśmy jednak zbyt wiele błędów w defensywie, żeby myśleć o zdobyciu trzech punktów. Musimy przede wszystkim przeanalizować ten mecz, przepracować kolejny mikrocykl i na pewno będzie lepiej – podsumował trener Bartosz Kwiatkowski.

Miedź Legnica – Korona Kielce 0:2 (0:2)

Bramki: Piotr Wójcik (14’-k.), Jakub Zaliński (24’)

Żółte kartki: Bartosz Jabłonka - Adrian Sandach (39’), Franciszek Jaskot (39’), Jakub Przybysławski (68’)

Sędziował: Krystian Stenzinger (Żagań)

Asystenci: Jan Kluczyński, Radosław Pawlaczyk

Miedź: 1. Alan Madaliński - 3. Jakub Basta, 4. Bartosz Jabłonka, 5. Filip Kukuła (19’ 2. Michał Rozmus), 8. Maciej Wojtak, 10. Korneliusz Karolczak, 14. Mikołaj Flak (46’ 15. Jakub Ziemba), 16. Kacper Klimkiewicz (64’ 6. Adam Pacholski), 18. Bartosz Trawiński (64’ 7. Marcel Ratajski), 19. Kacper Sobczyk (46’ 9. Marceli Kwartnik), 20. Wesley Omuru (76’ 11. Marcel Rewers)

Korona: 1. Adrian Sandach – 2. Maciej Oziębło, 23. Hubert Pilarz (60’ 21. Michał Pokora), 4. Franciszek Jaskot (46’ 15. Dominik Leszczuk), 3. Kacper Czepielik, 7. Kacper Łoch (46’ 6. Dawid Grabarczyk), 8. Wiktor Nasidłowski (69’ 11. Kamil Krzemiński), 9. Bartłomiej Moch (60’ 19. Rostyslav Yaremenko), 10. Piotr Wójcik (76’ 20. Daniel Bąk), 14. Jakub Zaliński, 16. Jakub Przybysławski