CLJ: Porażka w derbach

15.09.2013, 20:03

clj_miedz_-_odra_opole_-_11.jpgNa tarczy wraca z Lubina nasza drużyna występująca w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni Bartosza Szymczyka mimo walki ulegli Zagłębiu Lubin 0:3.

Derby regionu obfitowały w wiele emocji. Miedź w Lubinie zagrała bardzo ambitnie zostawiając na boisku sporo zdrowia, jednak ten mecz dla legniczan ułożył się bardzo nieszczęśliwie.

Od początku spotkania Zagłębie nastawiło się na grę z kontry, to właśnie po jednej z nich padała pierwsza bramka dla gospodarzy. Od 35 minuty Miedź grała w przewadze po czerwonej kartce dla jednego z graczy Zagłębia. Od tego momentu Miedź przeważała, jednak nie potrafiła przełożyć tego na gola.

Po zmianie stron, obraz gry się nie zmienił. Miedź grała piłką a gospodarze skupiali się na wyprowadzaniu kontrataków. W 52 minucie siły na boisku się wyrównały. Arbiter spotkania odesłała do szatni Jakuba Księżniakiewicza, nie zmieniło to jednak zbytnio obrazu gry. Podopieczni Bartosza Szymczyka starali się doprowadzić do remisu ale marnowali okazje strzeleckie. Gra legniczan posypała się w momencie gdy z boiska 81 minucie za drugą żółtą kartkę wyleciał Kontraktewicz. Zagłębie natychmiast to wykorzystało wbijając nam w końcówce dwa gole. Miedź przegrała w derbach aż trzema bramkami, jednak wynik w żaden sposób nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Podopieczni Bartosza Szymczyka walczyli bardzo ambitnie i nie zasłużyli na tak wysoką porażkę.

Zagłębie Lubin – Miedź Legnica CLJ 3:0 (1:0)

Miedź: Kopystiański - Ciunowicz, Wachowiec, Księżniakiewicz CZ, Zatwarnicki (58 Rybka), Chodyga, Tulik (65 Michialik), Światły Ż, Kulasa Ż, Wójcik Ż (83 Wasilewski), Kontraktewicz Ż/Ż CZ.