CLJ U15: Miedź pokazała charakter i wygrała derby w Lubinie - FOTO

28.10.2023, 18:15
Miedź Legnica CLJ U15 pokazała waleczność, charakter i umiejętności pokonując w Lubinie miejscowe Zagłębie 3:2. Legniczanie mają za sobą świetny mecz i zabójczą końcówkę, w której przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bramki dla Miedzi zdobyli w tym spotkaniu Wiktor Duda, Igor Jezierski oraz Miłosz Cichowski.

To był prawdziwy pokaż mocnego charakteru zespołu Miedzi Legnica. Drużyna trenerów Grabowskiego i Gawlaka tylko przez pierwsze kilka minut miała problemy z gospodarzami, którzy starali się wysoko odbierać piłkę i pressingiem spychać legnicki zespół do obrony. Efektem tych działań była pierwsza, kuriozalna bramka dla Zagłębia. Marcel Kaliś wybijał piłkę z własnego pola karnego, ta niefortunnie odbiła się od nogi Herusa i wpadła do legnickiej bramki. Miedź próbowała odgryźć się kontratakiem. Raz Wiktor Małek mógł przymierzyć celniej po podaniu Jezierskiego, a następnie ten drugi miał także znakomitą okazję do zdobycia wyrównania. Z dystansu próbował także Duda, ale uderzał niecelnie.

Sytuacja zmieniła się w drugiej odsłonie. To Miedź doszła do głosu i zepchnęła lubinian na ich połowę. W efekcie w 67. minucie Wiktor Duda przyjął futbolówkę na udo i z powietrza uderzył w samo okienko bramki Zagłębia doprowadzając do remisu. Radość z wyrównania nie trwała długo, bo już dwie minuty później było 1:2. Tym razem Śpiewak strzałem na dłuższy słupek pokonał Dróżdza. Miedź nie rezygnowała i dalej atakowała idąc po swoje. W 78. minucie gry doszło do nieporozumienia bramkarza i obrońcy Zagłębia, którzy zderzając się otworzyli drogę do bramki Igorowi Jezierskiemu, który z zimną krwią wykorzystał okazję. Nie minęły pełne dwie minuty, a Miedź prowadziła już 3:2 po trafieniu pod poprzeczkę Miłosza Cichowskiego, który ostatecznie zamknął ten mecz.

- Z perspektywy meczu oraz wyniku zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Jestem zadowolony z naszej dobrej gry i ilości stworzonych sytuacji. W obydwu połowach przechylaliśmy szalę na naszą stronę. Cieszę się, że praca wykonana przez nas w tygodniu przyniosła zwycięstwo. Plan został zrealizowany w dobrym stylu. Cieszymy się i oczywiście jest to szczęście z trzech punktów okraszonych bardzo dobrą grą. Brawa dla zespołu – podsumował mecz trener Jakub Grabowski.

Zagłębie Lubin - Miedź Legnica 2:3 (1:0)

Bramki: 29' Herus, 69' Śpiewak - 67' Duda, 78' Jezierski, 80' Cichowski.

Miedź Legnica: 12. Błażej Dróżdż - 19. Władysław Harłamow, 4. Marcel Kaliś (k), 5. Tomasz Górecki (72', 7. Nikodem Pacanek), 3. Kacper Skrzydliński, 13. Fabian Potycz, 6. Wiktor Duda, 11. Kamil Baranowski (52', 18. Miłosz Cichowski), 15. Szymon Topolski, 8. Wiktor Małek (72', 17. Karol Steczko ), 9. Igor Jezierski.